image description

Časté dotazy

Na co se často ptáte

• Nemohu navštívit představení, na které mám již vstupenky (nemoc, jiná akce)?

Vstupenky lze postoupit pouze jinému studentovi nikoliv rodiči či jiné dospělé osobě. Prosíme, nenechávejte místa v divadlech prázdná!
  • Zahrnuje členský poplatek i dopravu na představení?

Ne, členský poplatek nezahrnuje dopravu na představení. Mimopražské školy k poplatku přičítají ještě dopravu za autobus či jiný dopravní prostředek.
  • Došlo k náhlé změně titulu či bylo představení na poslední chvíli zrušeno.

Nikdy nevyměňujte vstupenky v pokladnách divadel. Nikdy vstupenky nevyhazujte. Vždy je třeba vstupenky vrátit učiteli, který s KMD domluví náhradu. Nové představení Vám můžeme nabídnout pouze výměnou za vrácené vstupenky.
  • Chci navštívit více představení za rok.

Bohužel v rámci KMD není možné navštívit jiný počet představení, než je uvedeno na přihlášce. Pro tipy, kam můžete nad rámec KMD vyrazit sledujte náš Facebook nebo pravidelnou e-mailovou korespondenci. Rádi Vám představení nebo doprovodný program doporučíme.
  • Může si členství koupit pedagog?

Členství v KMD si nemůže koupit dospělá osoba. Počet bonusových vstupenek pro pedagogy je omezen a dotován Magistrátem hlavního města Prahy.
  • Zhlédnuté představení se mi líbilo/nelíbilo.

Vždy velmi oceníme vaše názory, které můžete také sdílet na Facebooku KMD. I představení, které by vás úplně neoslovilo, vám pomůže rozvíjet kritické myšlení a vytvořit si vlastní názor.
  • Mohu si vybrat představení, které chci navštívit?

Nejjednodušší cesta je zajít přímo za učitelem, který vede KMD a říci mu své přání. Ten nás může kontaktovat a my se mu dané představení pokusíme zajistit, pokud bude kapacita divadla dostatečná. Minimální počet odebraných vstupenek na jedno představení je 10 kusů. Je tedy potřeba se také přizpůsobit svým spolužákům a velikosti skupiny.
  • Je možné se přihlásit kdykoliv v průběhu roku?

Bohužel ne, předplatné je na celou sezónu. Přihlásit se můžete se základní školou do 30. září a se střední školou do 15. října.
  • Co zahrnuje členský poplatek?

Členský poplatek zahrnuje vstupenky do divadla včetně poštovného na adresu školy.
  • Co mám dělat pokud se cestou do divadla stane nehoda, náledí, povodně či porouchá autobus?

Vždy nám volejte. Zejména pokud se jedná o návštěvu odpoledního představení. Vše pak domluvíme osobně.