Časté dotazy

Na co se často ptáte

Nemohu navštívit představení, na které mám již vstupenky (nemoc, jiná akce)?

Vstupenky lze postoupit pouze jinému studentovi nikoliv rodiči či jiné dospělé osobě. Prosíme, nenechávejte místa v divadlech prázdná!

Zahrnuje členský poplatek i dopravu na představení?

Ne, členský poplatek nezahrnuje dopravu na představení. Mimopražské školy k poplatku přičítají ještě dopravu za autobus či jiný dopravní prostředek.

Došlo k náhlé změně titulu či bylo představení na poslední chvíli zrušeno.

Nikdy nevyměňujte vstupenky v pokladnách divadel. Nikdy vstupenky nevyhazujte. Vždy je třeba vstupenky vrátit učiteli, který s KMD domluví náhradu. Nové představení Vám můžeme nabídnout pouze výměnou za vrácené vstupenky.

Chci navštívit více představení za rok.

Bohužel v rámci KMD není možné navštívit jiný počet představení, než je uvedeno na přihlášce. Pro tipy, kam můžete nad rámec KMD vyrazit se můžete inspirovat u nás na webu či na sociálních sítích, kde jsme přítomní (Facebook, Instagram). Rádi Vám představení nebo doprovodný program doporučíme i v e-mailové či telefonické komunikaci.

Může si členství koupit pedagog?

Členství v KMD si nemůže koupit dospělá osoba. Počet bonusových vstupenek pro pedagogy je omezen a dotován Magistrátem hlavního města Prahy.

Zhlédnuté představení se mi líbilo/nelíbilo.

Vždy velmi oceníme vaše názory, které můžete také sdílet na Facebooku KMD. I představení, které by vás úplně neoslovilo, vám pomůže rozvíjet kritické myšlení a vytvořit si vlastní názor.

Mohu si vybrat představení, které chci navštívit?

Nejjednodušší cesta je zajít přímo za učitelem, který vede KMD a říci mu své přání. Ten nás může kontaktovat a my se mu dané představení pokusíme zajistit, pokud bude kapacita divadla dostatečná. Minimální počet odebraných vstupenek na jedno představení je 10 kusů. Je tedy potřeba se také přizpůsobit svým spolužákům a velikosti skupiny.

Je možné se přihlásit kdykoliv v průběhu roku?

Nikoliv. Standardní členství v KMD je formou předplatného na celou sezónu. Přihlásit se můžete pouze do 31. října (střední školy) nebo do 30. září (ZŠ) .

Co zahrnuje členský poplatek?

Členský poplatek zahrnuje vstupenky do divadla včetně poštovného na adresu školy.

Co mám dělat pokud se cestou do divadla stane nehoda, náledí, povodně či porouchá autobus?

Vždy nám volejte. Zejména pokud se jedná o návštěvu odpoledního představení. Vše pak domluvíme osobně.