MDP - Komedie

• Lenka Vágnerová Company | Gossip | Viktor Kronbauer
  • Nepřítel lidu | web divadla
  • Vladař | web divadla

Divadlo Komedie je od sezóny 2018/2019 jednou ze scén Městských divadel pražských. Divadelní sál v suterénu paláce Báňské a hutní společnosti funguje pod názvem divadlo Komedie (s krátkou přestávkou v 90. letech) od roku 1954. Předtím byl název odvozen od souborů, které v něm působily. Jednalo se o Divadlo Vlasty Buriana a Divadlo kolektivní tvorby. Společně s Komorním divadlem tvořilo Městská divadla pražská v letech 1954–2002, poté bylo nějaký čas provozně i umělecky autonomní scénou. V roce 2018 bylo znovu zahrnuto do svazku Městských divadel pražských. Skladbou programu míří zejména k mladému publiku. V divadle Komedie jsou stálými rezidenty soubory Lachende Bestien a Lenka Vagnerová & Company.

Adresa: Jungmannova15/1, Praha 1