Vosto5

soubor

Slzy ošlehaných mužů | web divadla
Slzy ošlehaných mužů | web souboru
Společenstvo vlastníků | FB souboru
Kolonizace | web divadla
  • Slzy ošlehaných mužů | web divadla
  • Slzy ošlehaných mužů | web souboru
  • Společenstvo vlastníků | FB souboru
  • Kolonizace | web divadla

Divadelní soubor Vosto5 byl založen v r. 1996 Ondřejem Cihlářem, Davidem Kašparem a Petrem Prokopem. Jedná se o nezávislý generační soubor vytvářející autorské inscenace značného tematického a žánrového rozpětí spojené s originální poetikou a neotřelým humorem. Tvorba tohoto souboru je spojena s odkazy moderního kabaretu a text-appealových klauniád, které spolu s improvizační samozřejmostí prorůstají v různé míře veškerá představení souboru. Náměty všech inscenací spojuje zájem o česká témata, historické události a příběhy.

V Praze funguje Vosto5 v současnosti jako jeden z domácích souborů kulturního paláce Vzlet ve Vršovicích a jako stálý host Studia Ypsilon, Divadla Archa, Jatek78 a Café v lese. Divadlo dlouhodobě spolupracuje také s festivalem 4+4 dny v pohybu a hraje svá představeními na festivalech a pohostinských hraních po celé České republice i v zahraničí. Divadlo Vosto5 nalezlo tvůrčí zázemí v novém kulturním paláci Vzlet.

Adresa: