Klub mladých diváků v čase korony – podzimní pozdrav

Klub mladých diváků v čase korony – podzimní pozdrav

Vážení a milí pedagogové,

srdečně Vás zdravíme z Klubu mladých diváků. Stejně jako celou společnost, také divadelní dění zasáhla krize spojená s epidemií Covid-19. Děkujeme všem, kteří jste své skupiny přihlásili i všem, kteří s námi zůstáváte ve spojení se zájmem navázat od další sezóny. Věříme, že z této pohromy vyjdeme všichni zdraví a i nadále věrní divadlu.

V reakci na nejistou situaci přicházíme s inovací a nově pro Vás otevíráme možnost jednorázové návštěvy představení s Klubem mladých diváků bez nutnosti přihlášky a členství na celou divadelní sezónu. Jak bude “JEDNORÁZOVKA” fungovat?

  1. Kontaktujete nás e-mailem nebo telefonicky, že máte zájem o zaslání nabídky. (Můžete svůj zájem rovnou potvrdit zde ODBĚR NABÍDKY JEDNORÁZOVKA)
  2. V nejbližším možném termínu obdržíte nabídku představení (rádi bychom začali s touto nabídkou představení od ledna)
  3. Obdržíte písemné potvrzení rezervace. Vyčkejte na písemné potvrzení rezervace vybraného představení.
  4. Až poté vyplníte objednávkový formulář: JEDNORÁZOVKA
  5. Dostanete fakturu, kterou uhradíte.
  6. Vstupenky obdržíte doporučenou poštou či jinak dle dohody.

Prosíme o trpělivost, tuto službu spouštíme nově a případné nedostatky budeme ladit. Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Hledali jsme, co užitečného bychom Vám mohli nabídnout nebo doporučit v době, kdy je fyzické setkávání v divadle úplně nebo významně omezeno:

INTERAKTIVNÍ ZHLÉDNUTÍ PŘEDSTAVENÍ: Divadelni soubor Geisslers Hofcomoedianten nabízí možnost zhlédnutí kvalitního záznamu představení Já jsem Krabat nebo Dvě komedie v komedii a následně živou online diskuzi s tvůrci nebo pracovní listy. V případě zájmu, prosím, napište a propojíme Vás.

PRACOVNÍ LISTY: Máme pro Vás pracovní listy, které nám bezplatně a s laskavým svolením umožňuje šířit Studio Damúza, o. p. s.. Jedná se o materiály k programu pro školy vytvořené pro festival Vyšehrátky. Jsou zamýšlené pro žáky 8+, ale jistě mohou zaujmout i starší. V případě zájmu napište a pošleme.

MEZINÁRODNÍ PROJEKT: Poprvé se účastníme mezinárodního projektu EYEnet 2 s cílem zapojit mladé lidi do jeho příprav i jako účinkující. Součástí projektu je hrazená účast na zahraničních festivalech (8 v průběhu 2 let). Není nutné mít předchozí hereckou zkušenost. Podmínkou je zájem o společenské problémy, chuť pracovat autorsky, v kolektivu a otevřenost učit se novým věcem. Projekt probíhá ve spolupráci s divadelním ateliérem, který vede MgA. Zuzana Burianová a Mgr. et MgA. Barbora Šupová na Gymnáziu PORG Libeň. V případě zájmu ať studentka/student pošle motivační dopis sem: formulář EYE.net2.

KRÁTKÁ KMD VIDEA: Jsme v jednání s projektem Free Cinema ohledně vytvoření krátké série videí pro Klub mladých diváků. Předběžně je plán 1× video na cca 5 minut za 14 dní. Rádi bychom znali Váš názor na tematické zaměření. Prosím, hlasujte zde: TÉMA – dotazník

DIVADLO ONLINE: Možnosti, jak zhlédnout divadlo na síti jsou živelné. Volně je zprostředkovávají nebo nabízí např. i-divadlo, youtube a další. Nově vznikají i placené služby pro sledování divadelních záznamů nebo živých přenosů, např. DRAMOX. Tím, že je divadlo komplexní dílo, má poměrně složitou ochranu autorským zákonem a není tak snadno dostupné.

https://www.divadlovdlouhe.cz/…videoarchiv/
https://www.youtube.com/…R_gkL914y19A
https://www.youtube.com/watch?…
https://filmnazivo.cz/
https://www.dramox.cz/cs/welcome/?…
https://www.metopera.org/…n/on-demand/

ČESKÝ ROZHLAS – pořady, rozhlasové hry, zajímavé čtení

https://temata.rozhlas.cz/hry-a-cetba https://vltava.rozhlas.cz/…ovou-8280837
https://vltava.rozhlas.cz/porady
https://temata.rozhlas.cz/kultura
https://temata.rozhlas.cz/historie

PODCASTY

http://www.divadlomalehry.cz/…ar/podcasty/ https://wave.rozhlas.cz/…enis-5180436 https://open.spotify.com/…nIUZ8NpqnIkQ?… https://kupe-v-lese.simplecast.com/ https://www.divadloarcha.cz/…a-radio.html https://jedl.squarespace.com/jedl-podcast

P.S. Představení Kytice v Národním divadle k loňskému výročí 55. let Klubu mladých diváků se nám podařilo přesunout na květen 2021. Těšíme se. Snad to vyjde.

Přejeme všem pevné zdraví a těšíme se na setkání v hledišti,

Klub mladých diváků