Kulturní akce pro učitele 30.11. v 18h Legendy českého jeviště

ve spolupráci s Životem 90 pořádáme mimořádné divadelní setkání pro naše pedagogy z Klubu mladých diváků. Věříme, že tento formát i společenské setkání ocení a zároveň je potěší. Půjde o uzavřené představení pouze pro zvané publikum.

První díl divadelního programu Legendy českého jeviště – Dana Medřická se bude konat v úterý 30. listopadu od 18 hodin v Divadle u Valšů (Karoliny Světlé 286/18, Praha 1).

Legendy českého jeviště

(obrázek a anotaci nám poskytlo Divadlo U Valšů)

Legendy českého jeviště

NOVÝ CYKLUS

Svědectví o životních příbězích i mistrovských rolích nejvýznamnějších herců – legend českého jeviště šedesátých let, kdy, jak se často uvádí, v Čechách sídlil divadelní Bůh. Takovými byli Karel Höger, Rudolf Hrušínský, Josef Kemr, Věra Galatíková, Stella Zázvorková, Laďka Kozderková, Luděk Munzar, Václav Voska, Květa Fialová, Jiří Kodet i Lubomír Lipský.

Na hereckou osobnost budou vzpomínat její děti, životní partneři i kolegové. Připomeneme životní i umělecké křižovatky, promítneme její nejvýznamnější roli. Tento umělecký výkon zasadíme do kontextu inscenace, divadelní scény, doby.

První díl je věnován milované a statečné ženě – paní Daně Medřické. Její soukromí i slavné divadelní role poodhalí Jan Kačer, Václav Vydra ml. a prof. Vladimír Just.

Organizační podrobnosti obdrželi pedagogové e-mailem. V případě zájmu či dotazů nás neváhejte kontaktovat.