Otevíráme nábor KMD na divadelní sezónu 2022/2023

Vážení pedagogové,

děkujeme Vám za spolupráci v 57. sezóně, velmi si vážíme Vašeho času, práce a nadšení pro divadlo. Srdečně zdravíme také všechny dřívější nebo nové skupiny, které měly z pochopitelných důvodů divadelní pauzu nebo se k nám chystají přihlásit poprvé.

Srdečně Vás a Vaše studenty zveme k náboru do nadcházející divadelní sezóny 2022/2023.

Nábor je otevřený od 5. května. Pro ZŠ je nejzazší termín podání hromadné přihlášky 30.září, pro SŠ 31.října.

Otevíráme nábor KMD na divadelní sezónu 2022/2023

Po průzkumu situace a schůzkách s divadelními partnery mírně navyšujeme členský poplatek. Věříme, že to pochopíte. Členský poplatek musí pokrýt nejen pořizované zvýhodněné vstupenky pro mladé členy, také doprovodné vstupenky a část provozních nákladů.

Členský poplatek činí 500 Kč za 4 představení nebo 400 Kč za 3 představení. Zatím se nevracíme k 6 představením pro středoškoláky.

Přihlášky a ostatní dokumenty k náboru pro jednotlivé skupiny naleznete ke stažení zde: http://www.klubmladychdivaku.cz/prihlasky.

V případě, že máte zájem realizovat první návštěvu divadla v září, zašlete nám přihlášku do konce června. (Kategorie SŠ musí mít přihlášených minimálně 10 studentů – možnost následné úpravy počtu členů). Přihlásit se můžete online přes náš web nebo si můžete přihlášku stáhnout z našich stránek ve formátu PDF, vytisknout a vyplněnou zaslat (poštou nebo elektronicky) na adresu KMD. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

V nabídce služby Jednorázovka nebudeme pokračovat. Vyhodnotili jsme toto řešení jako vhodné pro nestabilní situaci, ale neudržitelné pro běžný provoz.

►Malé KMD ohlédnutí:

obsloužili jsme 278 členských skupin do divadla s námi šlo 3× 9623 mladých diváků a 3× 470 pedagogů objednali jsme 29 zadaných odpoledních představení, realizovalo se 25 naši diváci byli letos přítomni na více než 700 večerních představení v pražských divadlech Jsme moc rádi, že bylo možné členství realizovat a 3 návštěvy divadelního představení se podařilo uskutečnit všem přihlášeným skupinám. Sympatický zájem jsme také zaznamenali při doobjednávání vstupenek nebo jednorázových návštěv divadelních představení.

►Něco navíc pro Vás od KMD:

V červnu pořádáme divadelní večer pro pedagogy KMD v Divadle V Dlouhé dne 8.6. od 18h představení Konec rudého člověka. Stále je možnost rezervovat vstupenky (uvítáme i objednávky pro kolegy). V září v termínu 3. – 8. září 2022 pořádáme mezinárodní festival mladých tvůrčích kolektivů. Část programu EYEnet 2.0 – European Youth Engagement Network uvedeme přímo v partnerských školách. Kdybyste také měli zájem a prostor hostit nějaké představení, neváhejte se nám ozvat. Již jsme domluveni s gymnáziem PORG Libeň a s gymnáziem GEVO Sázavská. Program a doprovodné diskuze se uskuteční také v atraktivních lokalitách (foyer Divadla v Dlouhé, na Nové scéně, ve zkušebně Činohry Národního divadla, ve Skautském institutu, v Centru pro současné umění – DOX, na Lodi tajemství). Vstup bezplatný, na rezervaci. Budeme rádi za předání informace a pozvání Vašim studentům. O akci ještě budeme informovat.