Veselé Velikonoce

Vážení pedagogové, milí mladí diváci,
Klub mladých diváků Vám všem přeje veselé Velikonoce a krásné jaro!

Rádi bychom zprostředkovali pozvání na blížící se kulturní události, které nás zaujaly a mohly
 by Vás bavit:

v dubnu:
Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání v termínu 13.-24. dubna, festival se koná v Praze i v dalších městech. Nabízí pestrý, a nejen divadelní program jak pro studenty, tak pro pedagogy. Podrobnosti naleznete na webových stránkách https://fuk.education/ nebo i na sociálních sítích.

Festival Dítě v Dlouhé, 25. ročník festivalu pro děti a jejich dospělé Dítě v Dlouhé potrvá od soboty 15.dubna do čtvrtka 20. dubna a jeho program zahrnuje deset představení mimopražských profesionálních divadel. Zahajovací víkend vedle čtyř představení nabídne také doprovodný program.

v květnu:
dopolední představení pro školy od 10h ve Vršovickém divadle MANA, celý program naleznete na webu zde www.vrsovickedivadlo.cz
2. května od 10h Matka
4. května od 10h Slyšel jsem sovu
17. května od 10h Návod na přežití 

Cirkus BASE Kulturně-vzdělávací projekt, který vzniká ve spolupráci s cirkusovou školou Trondheim kulturskole, představí nový cirkus a jeho disciplíny veřejnosti. Jedinečná akce tak nabídne ve veřejném prostoru dětem i dospělým široké spektrum zaměření – novocirkusová představení, workshopy žonglování, pozemní i vzdušné akrobacie, provazochodectví, parkouru i školní lekce projektu TěloCIRK, který zpestřuje hodiny tělocviku cirkusovými prvky. V průběhu tří týdnů se odehrají i čtyři premiéry českých novocirkusových souborů. Stožáry šapitó se vztyčí v Chomutově od 5. do 13. května a v Praze od 20. května do 2. června. Více na webu zde Domů - Cirkusbase.

Festival francouzského divadla Sněz tu žábu v termínu 24.-27. května, festival se koná v Praze v Divadle NoD. Podrobnosti naleznete na webových stránkách https://www.sneztuzabu.cz/ 

v červnu:
Pražské Quadriennále scénografie a divadelního prostoru proběhne 8.-18. června.  PQ 2023 proběhne na třech hlavních lokacích: na Holešovické tržnici, v Národní galerii ve Veletržním paláci a na Divadelní akademii múzických umění (DAMU). Více informací naleznete na webu https://pq.cz/cz/informace-pq-2023/.


Začátkem května Vás obešleme s pozváním k náboru do nadcházející sezóny 2023/2024. Procházíme změnou webových stránek, vzhled zachováme podobný původnímu. Kdybyste měli problém přihlášky po oznámení náboru najít, neváhejte nás kontaktovat. 

Srdečně Vás zdraví celá komorní kancelář KMD!

zdroj fotografie je nabídka obrázků z textového editoru Word