Zprávy a tipy

Zprávy a tipy

🎄 Vánoční přání z KMD 🎄

Vážení pedagogové, milí mladí diváci, milí přátelé KMD,

děkujeme Vám za přízeň a přejeme Vám úspěšné vykročení do nového roku.

Váš Klub mladých diváků

PF 2023

Fotografie od Ireny Vodákové je z pražského uvedení představení Poslední bitva maršála Koněva, se kterým jsme se v roce 2020–2022 účastnili mezinárodního projektu European Youth Engagement Network 2.0.

Divadelní soutěž klubu mladých diváků

Nábor členských skupin do Klubu mladých diváků je pro letošek uzavřen. Máme radost z velkého zájmu, a to nás přivedlo na nápad zopakovat soutěž. Zkuste uhodnout, kolik členů včetně pedagogických doprovodů se přihlásí do Klubu mladých diváků v sezóně 2022/2023 a získejte dárek s divadelní tématikou pro celou skupinu. Celá pravidla naleznete zde: PRAVIDLA. Tipovací formulář naleznete zde: SOUTĚŽ. Těšíme se na Vaše numera!

EYE–Net 2.0 Praha: mezinárodní festival mladého divadla

Hned po letních prázdninách, 5.–8.září 2022, se bude v Praze konat mezinárodní festival mládežnického divadla. Festival představí svižné divadelní projekty a diskuse k nim moderované mladými účastníky na témata solidarita, ekonomika, ekologie, fake news, euroskepticismus, antifašismus. Festival je vyústěním účasti Klubu mladých diváků na dvouletém mezinárodním projektu EYE–Net 2.0 – European Youth Engagement Network. Festival pořádá Divadlo v Dlouhé a do jeho organizace jsou zapojeni také prestižní partneři: Národní divadlo a jeho intenzivní kurz pro mladé milovníky divadla ND Young, Centrum současného umění DOX. Podstatná část programu proběhne také přímo ve školách: gymnázium PORG Libeň, Gymnázium GEVO, a Gymnázium Jana Nerudy. Základní znalost angličtiny je potřeba, buďte ale bez obav. Dorozumíme se i začátečnickou angličtinou. Začátek září bude patřit mladým divadelním tvůrcům, tak je přijďte podpořit!

Tisková zpráva ke stažení.

KMD přeje krásné prázdniny!

Vážení pedagogové, milí mladí diváci,

děkujeme Vám za spolupráci v divadelní sezóně 2021/2022. Přejeme všem krásné léto, spoustu odpočinku i prázdninových radovánek.

Připravili jsme přehled letních kulturních tipů:

V září poprvé pořádáme festival EYE. NET 2.0 – Praha: mezinárodní festival mládežnického divadla. Věříme, že to bude sympatická akce v duchu mladí mladým i duchem mladým.

Budeme vděční za předání informace studentům. Vstupné je volné nebo za symbolickou 1 Kč do Divadla v Dlouhé. Brožuru k projektu naleznete zde: PROGRAM PROJEKTU V ČJ. Rezervace vstupenek můžete provádět zde: REZERVAČNÍ FORMULÁŘ.

Těšíme se na Vás po prázdninách!

Otevíráme nábor KMD na divadelní sezónu 2022/2023

Vážení pedagogové,

děkujeme Vám za spolupráci v 57. sezóně, velmi si vážíme Vašeho času, práce a nadšení pro divadlo. Srdečně zdravíme také všechny dřívější nebo nové skupiny, které měly z pochopitelných důvodů divadelní pauzu nebo se k nám chystají přihlásit poprvé.

Srdečně Vás a Vaše studenty zveme k náboru do nadcházející divadelní sezóny 2022/2023.

Nábor je otevřený od 5. května. Pro ZŠ je nejzazší termín podání hromadné přihlášky 30.září, pro SŠ 31.října.

Otevíráme nábor KMD na divadelní sezónu 2022/2023

Krásné Velikonoce přeje Klub mladých diváků

Přejeme krásné jarní dny a klidné prožití Velikonoc.

Pomaličku začínáme chystat nábor na sezónu 2022/2023 a těšíme se, že bude lepší.

Pozvání k náboru členských skupin obdrží pedagogové začátkem května.

Krásné Velikonoce přeje Klub mladých diváků

KULTURNÍ AKCE PRO UČITELE 3.2. V 18H LEGENDY ČESKÉHO JEVIŠTĚ

Ve spolupráci s Životem 90 pořádáme divadelní setkání pro naše pedagogy z Klubu mladých diváků. Setkání je otevřené i divákům z širší veřejnosti. Věříme, že tento formát i společenské setkání potěší diváky pamětníky i diváky se zájmem o významné herecké osobnosti a další.

Druhý díl divadelního programu Legendy českého jeviště – Karel Höger se bude konat ve čtvrtek 2.února od 18 hodin v Divadle u Valšů (Karoliny Světlé 286/18, Praha 1).

Program bude mít formu talk show, potrvá přibližně 90 minut bez pauzy. Ve druhém díle vzpomeneme mistrovství Karla Högera. Jeho soukromí i slavné divadelní role poodhalí Jaroslava Tvrzníková a prof. Vladimír Just. V besedě promluví také Jan Kačer a bývalá tajemnice činohry ND Helena Tuháčková.

Smrt obchodního cestujícího - 04.05.1959 Karel Höger (Willy Loman), Foto: Jaromír Svoboda, zdroj archiv Národního divadla

Smrt obchodního cestujícího – 04.05.1959 Karel Höger (Willy Loman), Foto: Jaromír Svoboda, zdroj archiv Národního divadla

PŘED NÁVŠTĚVOU PŘEDSTAVENÍ SLEDUJTE WEB DIVADLA

V současné době bohužel dochází souběžně k většímu množství rušení představení nebo ke změnám programu v divadlech z důvodu onemocnění. Snažíme se informaci vždy oznámit neprodleně zodpovědným pedagogům. Prosíme, před návštěvou představení sledujte web divadla. Změny se mohou stát i na poslední chvíli. Na webu divadla se informace může objevit nejdříve. Děkujeme za pochopení. (1.2.2022)

HOMEOFFICE

Z důvodu zhoršení epidemie koronaviru a kvůli zvýšené nemocnosti pracujeme převážně z domova. Pevná telefonní linka je dočasně mimo provoz. V neodkladných záležitostech volejte mobil (vedoucí KMD) 603 946 716. Pro­síme, kontaktujte nás přednostně e-mailem: monika@klubmladychdivaku.cz (komunikace se SŠ), tereza@klubmladychdivaku.cz (objednávky, vstupenky), barbora@klubmladychdivaku.cz (komunikace se ZŠ, vedoucí KMD). Děkujeme za pochopení. (19.1.2022)

Vánoční přání z Klubu mladých diváků

Vážení pedagogové, milí mladí diváci, milí přátelé KMD,

přejeme Vám všem krásné Vánoce, šťastný nový rok a radost z divadla!

Dále přejeme pevné zdraví a celkovou odolnost v náročné době.

Myslíme na Vás a děkujeme za Vaši přízeň a za milou spolupráci.

Váš Klub mladých diváků

KMD pf 2022

KYTICE – DODATEČNÁ OSLAVA 55 LET

Slavnostním večerem s představením Kytice jsme původně chtěli připomenout 55. výročí Klubu mladých diváků (což připadlo na sezón 2019/2020). Kvůli covidu jsme vše museli dvakrát přesunout a letos máme již 57. sezónu nepřetržitého fungování. Slavili jsme 13.prosince 2021 dodatečně, ale přece!

PODMÍNKY PRO NÁVŠTĚVU DIVADLA – NOVÁ OPATŘENÍ OD 22. 11. 2021

Epidemická situace se bohužel zhoršila a opatření pro návštěvu divadla jsou zpřísněna. Doporučujeme sledovat oficiální pravidla zde: https://covid.gov.cz/…tura/divadla nebo volat linku 1221.

Dne 19. 11. 2021 jsme na lince ověřovali aktuální informace, podle nichž se od 22. 11. bude bezinfekčnost prokazovat následovně:

 • pro diváky ve věku 12–18 let platí možnost prokázat bezinfekčnost negativním PCR testem ne starším 72 h od odběru vzorku (jiný typ testu např. tzv. antigenní již nebude akceptován);
 • použití testů k prokázání bezinfekčnosti bude možné výhradně pro osoby mladší 18 let, osoby s kontraindikací k očkování a osoby s nedokončeným očkováním (tj. osoby, které dostaly pouze jednu dávku či ještě neuběhlo 14 dní od aplikace 2.dávky). Diváci mimo tyto kategorie musí být bezpodmínečně očkováni a/nebo po prodělaném onemocnění COVID-19;
 • všichni přítomní musí mít po celou dobu nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (či KN95, N95).

Dospělý divák od 18 let se prokáže:

 • potvrzením o aplikaci vakcíny proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny, musí uplynout nejméně 14 dní;

nebo

 • potvrzením o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění COVID-19 v době ne delší než

180 dnů přede dnem konání divadelního představení.

Divák mladší 12 let bezinfekčnost prokazovat nemusí. Měl by nějakým způsobem doložit svůj věk.

Diváka, který vykazuje známky onemocnění může pracovník divadla odmítnout vpustit dovnitř.

Kulturní akce pro učitele 30.11. v 18h Legendy českého jeviště

ve spolupráci s Životem 90 pořádáme mimořádné divadelní setkání pro naše pedagogy z Klubu mladých diváků. Věříme, že tento formát i společenské setkání ocení a zároveň je potěší. Půjde o uzavřené představení pouze pro zvané publikum.

První díl divadelního programu Legendy českého jeviště – Dana Medřická se bude konat v úterý 30. listopadu od 18 hodin v Divadle u Valšů (Karoliny Světlé 286/18, Praha 1).

Legendy českého jeviště

(obrázek a anotaci nám poskytlo Divadlo U Valšů)

INFORMACE K PODMÍNKÁM PRO VSTUP DO DIVADLA

Děkujeme za Váš zájem o KMD i v této době. Divadla se na diváky moc těší a snaží se vycházet maximálně vstříc. Oficiální pokyny pro návštěvu divadla naleznete zde: https://covid.gov.cz/situace/kultura/divadla.

Při vstupu mají divadla požadovat potvrzení o bezinfekčnosti. Lze uznat:

 • Certifikát o prodělání nemoci
 • certifikát o očkování, může být z aplikace „Tečka“
 • test PCR – platí 7dní, antigenní – platí 72 h
 • otestování provedené v divadle před pověřeným personálem. Některá divadla tuto možnost nabízí, ale je nutné zjistit si to předem (nemají povinnost této služby).

Lze uznat čestné prohlášení učitele o provedení testů skupiny mladých diváků s negativním výsledkem ve škole. Test nesmí být starší 24 hodin. Ověřeno na lince 1221 (21.9.2021)
Nelze uznat čestné prohlášení učitele o provedení testů skupiny mladých diváků s negativním výsledkem ve škole. Certifikát musí vydat laboratoř. Ověřeno na lince 1221 (14.10.2021)

Provedené testy z plošného (screeningového) testování už bohužel nelze uznat (už vypršela doba jejich platnosti). Níže ještě zpráva z linky 1221 z 13.9. 2021.

Stále platí povinnost mít v divadle zakrytá ústa a nos respirátorem. Podmínky se můžou měnit. Pokyny pro návštěvu divadla zasíláme skupině společně se vstupenkami.

Dobrý den,

posílám informaci k návštěvám divadla a kina:

Před vstupem do divadla a kina musíte splnit minimálně jednu z následujících podmínek:

 1. Systém O-N-T
 2. Doložíte, že jste podstoupil preventivní antigenní samotest přímo na miste s negativním výsledkem
 3. Doložíte čestným prohlášením zákonného zástupce nebo potvrzením školy absolvováni testu při

screeningovém testováni ve školách na začátku září, takový test má platnost 72 hod.

Oprávnění a povinnost kontroly splnění výše zmíněných podmínek mají zaměstnanci provozovny.

Linka 1221

MÁME OTEVŘENO A TĚŠÍME SE NA VÁS V SEZÓNĚ 2021/2022

Vážení pedagogové, milí mladí diváci,

srdečně vás všechny zdravíme po prázdninách z Klubu mladých diváků. Těšíme se na vás v nové divadelní sezóně 2021/2022. Zůstáváme obezřetní a zatím necháváme členství pro všechny skupiny s omezením na odběr 3 představení za sezónu za 350 Kč za jednoho žáka nebo studenta. Přihlášky naleznete na našem webu zde: PŘIHLÁŠKY.

V případě, že to okolnosti umožní a budete mít zájem o více než 3 členská představení, rádi vám doobjednáme další představení za klubové ceny. Tyto objednávky budeme řešit s každou členskou skupinou samostatně.

Zároveň pro skupiny, které se nechtějí vázat celoročním členstvím nabízíme možnost jednorázové návštěvy představení. Pro podrobnosti navštivte náš web zde: JEDNORÁZOVKA nebo nás neváhejte přímo kontaktovat.

Uzávěrku přihlášek máme prodlouženou do 31. 10. 2021. Čím dříve se přihlásíte, tím dříve půjdete do divadla.

Přejeme vám úspěšný vstup do nového školního roku!

Logo EU MHMP

ÚČAST KMD V MEZINÁRODNÍM PROJEKTU

EYE.NET 2.0 – EUROPEAN YOUTH ENGAGEMENT NETWORK

Klub mladých diváků byl vybrán jako partner mezinárodního projektu EYEnet 2.0 – European Youth Engagement Network, jehož hlavním pořadatelem je Fondacija Novi Sad 2021 – evropskaprestonica kulture a účastní se jej mládežnické skupiny s profesionálním vedením z 9 evropských zemí (Slovinsko, Chorvatsko, Itálie, Srbsko, Litva, Řecko, Francie, Německo, Česká republika). Projekt je podpořen programem EU Evropa pro občany. Projekt probíhá od roku 2021 pod záštitou hlavního města Prahy (záštitu udělila Ing. Mariana Čapková, předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání ZHMP).

Od února 2021 pracuje KMD se skupinou 20–30 mladých lidí vždy jednou měsíčně ve víkendových blocích. První tři setkání proběhla on-line, v květnu a červnu se již zkoušelo naživo. Také v červenci a v srpnu probíhají dvě soustředění. V říjnu plánujeme uvedení veřejné generálky v Praze. Premiéra proběhne ve slovinském Mariboru v Mladinski kulturni center Maribor. Režijní a dramaturgickou supervizi projektu české skupiny mají na starost Barbora Šupová a Zuzana Burianová. Projekt za KMD vede Barbora Mitošinková.

Skrze zapojení do mezinárodního projektu reaguje KMD na potřebu rozvíjet svou činnost a reagovat na aktuální potřeby mladých lidí a poznání trendů v tvorbě pro mladé lidi. KMD otevírá mladé divadelní komunitě (mladým divákům a fanouškům divadla) příležitost osobně participovat v profesionálním autorském projektu. Zároveň chce prozkoumat zájmy a postoje mladých lidí vůči důležitým společenským problémům. Pro celou zprávu o této aktivitě rozklikněte nadpis.

Logo EU MHMP

Krásné prázdniny přeje Klub mladých diváků

Vážení pedagogové, milí mladí diváci, vážení přátelé divadla,

přejeme vám krásné léto plné odpočinku i prázdninových radovánek. Těšíme se na setkání s vámi v pražských divadlech v nadcházející sezóně 2021/2022.

Pokud byste měli zájem zavítat do divadla během prázdnin, doporučujeme letní scény. Pro inspiraci jsme připravili přehled na měsíc červenec a srpen zde.

Zdroj www.kurzy.cz/kreslene-vtipy/uhlopricka-divadla/

OTEVÍRÁME NÁBOR NA ŠKOLNÍ ROK 2021/2022 (informace k přihláškám)

Vážení pedagogové, milí mladí diváci,

Velmi si vážíme Vaší přízně a nadšení pro divadlo i v době, kdy jsme byli nuceni si živou kulturu odepřít. Rádi bychom Vás pozvali k náboru do nadcházející sezóny KMD. Přihlášky přijímáme od 17. května 2021 do 31. října 2021.

Přihlášky a ostatní dokumenty k náboru pro jednotlivé skupiny naleznete v sekci PŘIHLÁŠKY zde: http://www.klubmladychdivaku.cz/prihlasky.

V případě, že máte zájem realizovat první návštěvu divadla v září, zašlete nám přihlášku do konce června. (Musí být přihlášeno minimálně 10 členů. Platí možnost pozdější úpravy počtu členů ve skupině.). Faktury za členské příspěvky budeme i letos výjimečně vystavovat až od konce srpna, začátkem září. Přihlásit se můžete online přes náš web nebo si můžete přihlášku stáhnout z našich stránek ve formátu PDF, vytisknout a vyplněnou zaslat (poštou nebo elektronicky) na adresu KMD (Divadlo v Dlouhé, Klub mladých diváků, Dlouhá 727/39, Praha 1, PSČ 110 00).

Na podzim jsme v reakci na nevyzpytatelnost situace zavedli možnost navštívit s námi divadlo i jednorázově. Tato možnost zůstává. Podrobnosti naleznete také na webu v sekci „JEDNORÁZOVKA“

Moc se na Vás těšíme v 57. sezóně! Váš Klub mladých diváků

P.S. Letáček, který můžete vyvěsit ve škole nebo s ním jinak dále nakládat, naleznete ZDE.

Zdroj www.kurzy.cz/kreslene-vtipy/uhlopricka-divadla/

Informace k vracení členských poplatků a možnost objednávek (online, divadelní balíčky, živé letní hraní)

Vážení pedagogové, milí mladí diváci,

v e-mailu koordinátorů skupin (učitelů) naleznete informaci k vypořádání členství v divadelní sezóně 2020/2021. Prosíme, rozhodněte do 30. dubna zda preferujete vracení poplatků, nebo budete ještě objednávat z nabídky Klubu mladých diváků. Nabídka živého letního hraní se teprve ustaluje. Zájemcům pošleme ještě aktualizaci. Pro více informací rozklikněte nadpis.

KMD online nabídka aktualizace březen 2021

Připravili jsme pro naše členy mírně aktualizovanou dobrovolnou nabídku online divadla.

Nabídku online programu můžou členové Klubu mladých diváků čerpat za 1 divadelní představení v rámci členství (mají nárok na 3 vstupenky za člena). Nabízíme taky možnost směnit 1 členskou vstupenku za 1 náhradní plnění v podobě materiálního divadelního balíčku upomínkových předmětů.

Z níže uvedené nabídky lze objednávat do 12. dubna.

Sdílíme také:

 • Volně dostupné online zážitky v přehledu ONLINE ZDARMA.
 • Bojovku volně na téma Mnoho povyku pro nic. Jedná se o procházku s úkoly. Plánek s úkoly si můžete stáhnout zde.

Klub mladých diváků - aktuální nabídka

Vážení pedagogové, milí mladí diváci,

bohužel se epidemiologická situace nelepší a divadla zůstávají zavřená. Chápeme vaši obtížnou práci a omezený kontakt se studenty i členy KMD. Přejeme si s vámi zůstat v přátelském kontaktu a přinést vám užitečné informace, aniž bychom vás příliš zatěžovali.

Posíláme jako dobrovolně volitelnou alternativu níže uvedenou nabídku, ze které můžete objednávat do 10. března.

Níže uvedenou nabídku můžete čerpat za 1 divadelní návštěvu v rámci členství (máte nárok na 3 vstupenky za člena). V případě zájmu vám kvalitní zážitek zprostředkujeme dle dohody a vašich časových možností. Vždy objednávejte u nás. Můžete si z nabídky vybrat i opakovaně. Samozřejmě můžete vyčkat na normální vstupenky nebo na případné vracení členských příspěvků. Netroufáme si odhadnout, kdy se divadla zase otevřou.

Fandíme živému divadlu, ale za stávající situace se snažíme najít pozitiva i na online zážitku. Jaká jsou?

 • sledování z tepla domova i v době zákazu vycházení
 • sledování, kdy se vám to hodí: časové rozpětí od – do
 • možnost vidět herce z blízka, lépe než z první řady
 • možnost vrátit se k zajímavé scéně, stopnout představení
 • virtuální sdílení zážitku
 • jedna z mála možností, jak si nyní užít divadlo

1. On-line program

Rozklikněte a zobrazí se aktuální nabídka

2. Divadelní balíček dárkových předmětů

Nabízíme namísto 1 vstupenky 1 originální balíček upomínkových předmětů ze scény dle vašeho výběru. Balíček ochotně připravíme ve spolupráci s divadly: Divadlo na Zábradlí, Městská divadla pražská, Studio Hrdinů, Národní divadlo, D21, Minor, Divadlo na Vinohradech, Ponec a v jednání jsou i další.

3. Zdarma volně dostupný program online a jiný

Sdílíme také přehled volně dostupných digitálních a jiných kulturních zážitků. Nadále nabídku sledujeme a aktualizujeme. Sledujte nás na sociálních sítích a sekci Zprávy a tipy na našem webu.

Novinka

Vzhledem k stávající mimořádné situaci a pro urychlení komunikace s námi, nabízíme středoškolákům možnost využít přímého kontaktu studentů s námi na email: monika@klubmladychdivaku.cz

Budeme vám velmi vděčni, když nám zašlete krátkou zprávu s vaším názorem, co by mladé diváky (nebo vás) zajímalo, jaký divadelní zážitek bychom mohli zprostředkovat nebo zda budete uvažovat pouze o živém představení či vrácení čl. poplatků. Vaše zpětná vazba nám velmi pomůže obhájit dlouholetou činnost KMD, na kterou bychom chtěli i další školní rok úspěšně navázat.

Děkujeme za součinnost. Přejeme pevné zdraví, hodně sil a optimismu. Velmi se těšíme zase na setkání v hledištích.

Váš Klub mladých diváků

Zdroj www.kurzy.cz/kreslene-vtipy/uhlopricka-divadla/

ONLINE dobrovolná divadelní nabídka KMD

Vážení pedagogové, milí mladí diváci,

připravili jsme pro Vás jako náhradní a dobrovolnou možnost výběr kvalitních online zážitků. Nabídku online programu můžete čerpat za 1 divadelní představení v rámci členství. Můžete také vyčkat na normální vstupenky nebo na případné vracení členských příspěvků. Netroufáme si odhadnout, kdy se divadla zase otevřou.

Prosíme o případné využití nabídky pro celou skupinu nebo nejméně 10 členů.

 • DRAMOX – 30 denní předplatné, pracovní listy k vybraným představením
 • HERCI UČÍ (NEJEN) ČEŠTINU – herci ve Vaší online hodině (individuální dohoda)
 • Kabaret BRAVO – kvalitní záznam představení

Podrobnosti k jednotlivým nabídkám zašleme na vyžádání. Rádi zodpovíme případné dotazy.

Bezplatné – volně dostupné online divadelní nabídky průběžně sdílíme na našem Facebooku.

KLUB MLADÝCH DIVÁKŮ PŘEJE KLIDNÉ VÁNOCE

Vážení pedagogové, milí mladí diváci,

přejeme Vám klidné prožití Vánoc, pevné zdraví, radost, lásku a celkovou harmonii.

Těšíme se na Vás opravdu naživo v divadelních lavicích. Snad to bude brzy.

Ve spolupráci s herci Divadla v Dlouhé jsme připravili vánoční video pozdrav, naleznete jej zde: video vánoční pozdrav – Mrk

Dále, prosím, přijměte jako malý dárek video Pedagog jako divadelní průvodce aneb Divadlo očima lektorek.

Ke zhlédnutí je zde: video o divadelním lektorství

P. S. V novém roce plánujeme nabídnout jako možnost namísto 1 návštěvy představení 1 kvalitní online program. Bude to možnost dobrovolná. V případě, že nebude možné všechny návštěvy představení uskutečnit, jsme připraveni vracet nevyužitou poměrnou část členských poplatků (jako loni).

Srdečně Váš

Klub mladých diváků

ADVENTNÍ ČAS ONLINE 14. – 20. 12. 2020

příjemné chystání na Vánoce s kulturou

Alfred ve dvoře / Motus

16.12. 20:00 .Finita + Okno premiéra 19.12. 19:00 Ze tmy do tmy

https://www.alfredvedvore.cz/

Krátký film o nadělení

www.youtube.com/watch?…

Buchty a loutky

20.12. 15:00 Vánoční překvapení

http://www.buchtyaloutky.cz/?…

Divadlo Kampa

18.12. 19:30 Kabaret Pepe

19.12. 19:30 Duše K

https://www.divadlokampa.cz/program

adventní ladění: https://www.youtube.com/results?…

Divadlo Minor

VÁNOCE aneb Příběh o narození Krista

https://filmnazivo.cz/…ozeni-krista

Divadlo Letí a DILIA

15.12. 20:00 Ochutnávka současné polské scénické čtení.

https://www.facebook.com/…39803160729/

Divadlo Na Fidlovačce

20.12. adventní setkání: https://www.facebook.com/…dlovacka.cz/

Divadlo Semafor

14. – 20.12. 19:00 Opera Betlém Online

https://www.semafor.cz/…adla-semafor

Divadlo pod Palmovkou

Palmovka předčítá: Uražení. Bělo®usko

https://soundcloud.com/…ni-belorusko?…

Divadlo v Celetné & Spolek Kašpar

15.12. Kašpar na čekané s Jitkou Nerudovou, Jakubem Špalkem a Petrem Halíčkem

https://www.facebook.com/…dlovceletne/

Divadlo v Dlouhé

20.12. 19:00 Eva a její tygři

Dlouhá chvíle, Krátké hovory a Malá vánoční povídka – četba na pokračování

https://www.divadlovdlouhe.cz/…oar/on-line/

https://open.spotify.com/…V1RZ9oZTg32z?…

Divadlo Viola

18.12. adventní setkání s s Barborou Munzarovou a Jaromírem Medunou — pokaždé za doprovodu sólistů Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK

https://www.facebook.com/divadloviola/

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK

Adventní FOK On: 16.12. Kouzelná Rybovka

Vánoční obyčejář: 18.12. Fík (si) koleduje – hravé úkoly pro celou rodinu

Sváteční rozjímání: 20.12. Zvuk Vánoc https://www.fok.cz/cs/christmas?…

Jatka78

Živá kultura: https://nazivo.art/

http://www.jatka78.cz/cs

MDP: Vánoční čas písnička

https://www.youtube.com/watch?…

MeetFactory

18.12. Serotonin- 3.díl, audio seriál

http://www.meetfactory.cz/…otonin-audio

Tovární hlášení: https://open.spotify.com/…h2cr8iuZkd6T

NÁRODNÍ DIVADLO

20.12. 4. adventní neděle Laterna magika a Činohra ND

činohra: https://www.facebook.com/…h/cinohraND/?…

PONEC – divadlo pro tanec

14.12. 20:00 Mu-tation Online https://divadloponec.cz/…ne-mu-tation

16.12. 19:00 Ponec Online: Lekce Contemporary Dance https://divadloponec.cz/…porary-dance#…

Studio ALTA

14.12. 19:30 Zázemí (A budemi znít vůně i z tohohle místa) Online

16.12. 18:00 Dreamtime of Invalidovna – audiovizuální instalacena fasádě západního křídla Invalidovny

https://www.altart.cz/

Studio Hrdinů

19.12. 20:00 JožkaLipnikje­božíčlověkane­umílhát! Vánoční speciál – stream https://studiohrdinu.cz/…pecial-2016/

Studio DVA

16.12. 19:00 Jsme s vámi! Koncert Lenky Nové s kapelou

https://www.studiodva.cz/…ami/program/

19.12. 12:00 Advent na tvrzi Divice

https://www.tvrzdivice.cz/…tvrzi-19-12/

adventní setkání: https://l.facebook.com/l.php?…

Online stream: https://www.i-divadlo.cz/stream

Dramox: divadelní Netflix: https://www.dramox.cz/cs/welcome/?…

Film Naživo: divadelní inscenace ve filmovém pojetí: https://filmnazivo.cz/

ADVENTNÍ ČAS ONLINE 7. – 13. 12. 2020

příjemné chystání na Vánoce s kulturou

Alfred ve dvoře / Motus

12.12. 20:00 Frame Raté 18 Wariot Ideal https://www.alfredvedvore.cz/…-rate-18-89/

Buchty a loutky

11.12. 16:00 Zlatá husa v němčině 13.12. 15:00 Vánoční http://www.buchtyaloutky.cz/?…

Divadlo Kampa

13.12. 16:00 Jak andělíček KoledníčekVánoce prožil https://www.youtube.com/watch?…

adventní ladění: https://www.youtube.com/results?…

Divadlo Na Fidlovačce

Adventní setkání: https://www.facebook.com/…236270304892

Divadlo v Celetné & Spolek Kašpar

Rádio Kašpar: https://www.facebook.com/…97138185397/

Divadlo v Dlouhé

adventní kalendář na FB

Malá vánoční povídka – četba na pokračování: https://www.divadlovdlouhe.cz/…-vanocni.../

https://www.divadlovdlouhe.cz/…n-line-2020/

Divadlo Viola

11.12. adventní setkání s Taťjanou Medveckou a Tomášem: https://www.facebook.com/divadloviola/

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK

9.12. Baroko v hlavní roli: Adventní FOK On

11.12.Čáry máry FOK – hravé úkoly pro celou rodinu: Vánoční obyčejář:

13.12. Chuť Vánoc: Sváteční rozjímání: https://www.fok.cz/cs/christmas?…

Jatka78

Živá kultura: https://nazivo.art/

MeetFactory

11.12. Serotonin- 2.díl, audio seriál: http://www.meetfactory.cz/…otonin-audio

Tovární hlášení: https://open.spotify.com/…h2cr8iuZkd6T

► NÁRODNÍ DIVADLO:

činohra: https://www.facebook.com/…h/cinohraND/?…

opera: https://www.narodni-divadlo.cz/…tni-kalendar

►PONEC – divadlo pro tanec

Ponec Online: Lekce Contemporary Dance 9.12. 19:00

►Studio ALTA 9.12. 18:00 Dreamtime of Invalidovna

10.12. 19:30 Obývací pokoj Online premiéra

https://www.altart.cz/?…

►Studio Hrdinů 12.12. 10:00Vánoční bazar Studia Hrdinů https://www.facebook.com/…70895267168/

Studio DVA

vánoční koncert Moniky Absolonové: 9.12. 19:00 https://www.studiodva.cz/…ami/program/?…

Tvrz Divice 12.12. 12:00– 18:00: https://www.tvrzdivice.cz/…-tvrzi-5-12/?…

adventní setkání: https://www.youtube.com/…/studiodvacz?…

►Online stream: https://www.i-divadlo.cz/stream

►Pražský divadelní festival německého jazyka do 9.12.: http://www.theater.cz/program/

►Dramox: divadelní Netflix: https://www.dramox.cz/cs/welcome/?…

►Film Naživo: divadelní inscenace ve filmovém pojetí: https://filmnazivo.cz/

ADVENTNÍ ČAS ON LINE 1. – 6. 12. 2020

ALFRED VE DVOŘE:
5. 12. 18:00 Johan doktor Faust rozhlasová verze Handa Gote

BUCHTY A LOUTKY:
6. 12. 15:00 Andělíček Toníček

DIVADLO D21:
rozhovory

blog

DIVADLO KAMPA:
adventní ladění

DIVADLO NA FIDLOVAČCE:
Adventní setkání

DIVADLO VCELETNÉ, DIVADELNÍ SPOLEK KAŠPAR:
Rádio Kašpar

DIVADLO V DLOUHÉ:
Volá Mikuláš!
Malá vánoční povídka – četba na pokračování https://www.divadlovdlouhe.cz/…n-line-2020/

DIVADLO VIOLA:
4. 12. adventní setkání Tereza Kostková a Petr Kostka

FOK:
Adventní FOK On: 2.12. Varhany, varhaníci a varhanáři
Vánoční obyčejář: 4.12. Generální hudební úklid
Sváteční rozjímání: 6.12. Řeč Vánoc
https://www.fok.cz/cs/christmas?…

GEISSLERS HOFFCOMOEDIANTEN

JATKA 78:
Živá kultura

MEETFACTORY:
Serotonin – audio seriál
Tovární hlášení

NÁRODNÍ DIVADLO:
činohra
opera

PONEC:
https://divadloponec.cz/?…

PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET:
4. 12. 18:00 Zabiják života

Studio ALTA:
https://www.altart.cz/#…

Dramox:
divadelní Netflix

Film Naživo:
divadelní inscenace ve filmovém pojetí

Klub mladých diváků v čase korony – podzimní pozdrav

Vážení a milí pedagogové,

srdečně Vás zdravíme z Klubu mladých diváků. Stejně jako celou společnost, také divadelní dění zasáhla krize spojená s epidemií Covid-19. Děkujeme všem, kteří jste své skupiny přihlásili i všem, kteří s námi zůstáváte ve spojení se zájmem navázat od další sezóny. Věříme, že z této pohromy vyjdeme všichni zdraví a i nadále věrní divadlu.

V reakci na nejistou situaci přicházíme s inovací a nově pro Vás otevíráme možnost jednorázové návštěvy představení s Klubem mladých diváků bez nutnosti přihlášky a členství na celou divadelní sezónu. Jak bude “JEDNORÁZOVKA” fungovat?

 1. Kontaktujete nás e-mailem nebo telefonicky, že máte zájem o zaslání nabídky. (Můžete svůj zájem rovnou potvrdit zde ODBĚR NABÍDKY JEDNORÁZOVKA)
 2. V nejbližším možném termínu obdržíte nabídku představení (rádi bychom začali s touto nabídkou představení od ledna)
 3. Obdržíte písemné potvrzení rezervace. Vyčkejte na písemné potvrzení rezervace vybraného představení.
 4. Až poté vyplníte objednávkový formulář: JEDNORÁZOVKA
 5. Dostanete fakturu, kterou uhradíte.
 6. Vstupenky obdržíte doporučenou poštou či jinak dle dohody.

Prosíme o trpělivost, tuto službu spouštíme nově a případné nedostatky budeme ladit. Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Hledali jsme, co užitečného bychom Vám mohli nabídnout nebo doporučit v době, kdy je fyzické setkávání v divadle úplně nebo významně omezeno:

INTERAKTIVNÍ ZHLÉDNUTÍ PŘEDSTAVENÍ: Divadelni soubor Geisslers Hofcomoedianten nabízí možnost zhlédnutí kvalitního záznamu představení Já jsem Krabat nebo Dvě komedie v komedii a následně živou online diskuzi s tvůrci nebo pracovní listy. V případě zájmu, prosím, napište a propojíme Vás.

PRACOVNÍ LISTY: Máme pro Vás pracovní listy, které nám bezplatně a s laskavým svolením umožňuje šířit Studio Damúza, o. p. s.. Jedná se o materiály k programu pro školy vytvořené pro festival Vyšehrátky. Jsou zamýšlené pro žáky 8+, ale jistě mohou zaujmout i starší. V případě zájmu napište a pošleme.

MEZINÁRODNÍ PROJEKT: Poprvé se účastníme mezinárodního projektu EYEnet 2 s cílem zapojit mladé lidi do jeho příprav i jako účinkující. Součástí projektu je hrazená účast na zahraničních festivalech (8 v průběhu 2 let). Není nutné mít předchozí hereckou zkušenost. Podmínkou je zájem o společenské problémy, chuť pracovat autorsky, v kolektivu a otevřenost učit se novým věcem. Projekt probíhá ve spolupráci s divadelním ateliérem, který vede MgA. Zuzana Burianová a Mgr. et MgA. Barbora Šupová na Gymnáziu PORG Libeň. V případě zájmu ať studentka/student pošle motivační dopis sem: formulář EYE.net2.

KRÁTKÁ KMD VIDEA: Jsme v jednání s projektem Free Cinema ohledně vytvoření krátké série videí pro Klub mladých diváků. Předběžně je plán 1× video na cca 5 minut za 14 dní. Rádi bychom znali Váš názor na tematické zaměření. Prosím, hlasujte zde: TÉMA – dotazník

DIVADLO ONLINE: Možnosti, jak zhlédnout divadlo na síti jsou živelné. Volně je zprostředkovávají nebo nabízí např. i-divadlo, youtube a další. Nově vznikají i placené služby pro sledování divadelních záznamů nebo živých přenosů, např. DRAMOX. Tím, že je divadlo komplexní dílo, má poměrně složitou ochranu autorským zákonem a není tak snadno dostupné.

https://www.divadlovdlouhe.cz/…videoarchiv/
https://www.youtube.com/…R_gkL914y19A
https://www.youtube.com/watch?…
https://filmnazivo.cz/
https://www.dramox.cz/cs/welcome/?…
https://www.metopera.org/…n/on-demand/

ČESKÝ ROZHLAS – pořady, rozhlasové hry, zajímavé čtení

https://temata.rozhlas.cz/hry-a-cetba https://vltava.rozhlas.cz/…ovou-8280837
https://vltava.rozhlas.cz/porady
https://temata.rozhlas.cz/kultura
https://temata.rozhlas.cz/historie

PODCASTY

http://www.divadlomalehry.cz/…ar/podcasty/ https://wave.rozhlas.cz/…enis-5180436 https://open.spotify.com/…nIUZ8NpqnIkQ?… https://kupe-v-lese.simplecast.com/ https://www.divadloarcha.cz/…a-radio.html https://jedl.squarespace.com/jedl-podcast

P.S. Představení Kytice v Národním divadle k loňskému výročí 55. let Klubu mladých diváků se nám podařilo přesunout na květen 2021. Těšíme se. Snad to vyjde.

Přejeme všem pevné zdraví a těšíme se na setkání v hledišti,

Klub mladých diváků

DOČASNĚ PRACUJEME Z DOMOVA

Z důvodu vládních opatření souvisejících s koronavirovou pandemií pracujeme z domova, pevné linky v kanceláři jsou mimo provoz. V případě dotazů, prosím, volejte na číslo 603 946 716 (vedoucí KMD) nebo nám napište zprávu.

Kontaktní e-mail pro střední školy je monika@klubmladychdivaku.cz,

kontaktní e-mail pro ZŠ je barbora@klubmladychdivaku.cz,

objednávkovou agendu s divadly vyřizuje tereza@klubmladychdivaku.cz.

Vývoj situace sledujeme, novinky naleznete v sekci “Zprávy a tipy”."

OD 12. ŘÍJNA SE NEHRAJE

Z důvodu mimořádného opatření vlády divadla ruší od 12. října na 14 dní všechna představení. Zákaz je zatím vydaný na dva týdny (do 25. října). Skupiny, které měly jít v této době na představení informujeme prostřednictvím zodpovědného pedagoga o dalším postupu.

Nová omezení související s epidemií nemoci Covid-19

Nařízením vlády ČR jsou od 5. 10. 2020 plošně ve všech regionech omezeny divadelní akce ve vnitřních prostorách takto:

 • je zakázáno konání muzikálovách a operních představení (zákaz vydán na dobu dvou týdnů)
 • ostatní produkce jsou omezeny na max. 500 diváků, zároveň je zrušen prodej občerstvení a je nařízena povinnost mít nasazenou roušku během celé produkce (resp. po celou dobu přítomnosti v divadle).

Členskou skupinu prostřednictvím zodpovědného pedagoga o změnách programu informujeme dle aktuální situace. Doporučujeme sledovat také přímé informační kanály divadel, zdali nenastanou změny v programu (nařízená karanténa, nemožnost dodržet limit počtu diváků v případě již vyprodaných představení). Vstupné se vrací obvykle pouze v případě zrušení představení ze strany úřadů, nebo divadla. Zdržte se návštěvy divadla, pociťujete-li jakékoli příznaky respiračního onemocnění.

Zdroj: https://www.i-divadlo.cz/

Dočasná změna v distribuci vstupenek

Dočasně nebudeme posílat vstupenky poštou. Vstupenky skupinám zajistíme a připravíme v označené obálce (stejná jako chodí poštou) v pokladně divadla v den konání představení – vyzvedněte si je, prosíme, hromadně před začátkem představení. Doporučujeme cca 30 minut předem.

Omlouváme se za dočasnou změnu v distribuci vstupenek. Je to z více důvodů. Jedním z nich je, že v případě nenadálé změny bychom potřebovali vybrat a zaslat vstupenky zpět – takto ušetříme nejméně jedno poštovné. Děkujeme za pochopení.

V den konání představení budeme ještě ověřovat, zda nedochází k nějaké změně na straně divadla nebo skupiny.

V případě jakýchkoliv nejasností nás, prosím, neváhejte kontaktovat.

tel.: 224 826 829

mobil: 603 946 716

Přihlášky na sezónu 2020/2021

Vážení pedagogové, milí mladí diváci,

srdečně Vás zdravíme po létě z Klubu mladých diváků. Těšíme se na Vás v nové divadelní sezóně 2020/2021. Vzhledem k nestabilní epidemiologické situaci letos upravujeme členství pro všechny skupiny s omezením na odběr 3 představení za sezónu za 350 Kč za jednoho žáka nebo studenta. V případě, že to okolnosti umožní a budete mít zájem, rádi vám doobjednáme další představení za stejné klubové ceny. Tyto objednávky budeme řešit s každou členskou skupinou samostatně.

Přihlášky naleznete na našem webu zde: PŘIHLÁŠKY. Číslo skupiny v přihlášce zachovejte stejné, mění se pouze písmeno. Např. má-li skupina kód A115 nebo C115, změní se na D115.

Uzávěrku přihlášek máme prodlouženou do 31. 10. 2020.

Přejeme Vám úspěšný vstup do nového školního roku

Přejeme Vám všem krásné léto

Vážení a milí pedagogové, studenti a žáci, přátelé KMD, rádi bychom Vám jménem klubu ještě jednou poděkovali za Vaši účast v KMD i za trpělivost s administrativní zátěží, která byla vlivem koronakrize v druhé půli letošní sezony 2019–2020 velká. Věříme, že jste si i přes zkrácení divadelní sezony návštěvy představení užili a že zachováte divadlu přízeň. 43 členským skupinám vyjmenovaným níže patří speciální poděkování za podporu KMD, protože se vzdaly nároku na vrácení poměrné části členských příspěvků. Moc si toho vážíme. Vybraná částka nám pomůže v zajištění naší činnosti a zároveň bychom rádi v nové sezóně zajistili nějakou zajímavou divadelní aktivitu navíc – setkání s tvůrci, den otevřených dveří, divadelní dílnu nebo pořízení běžně dražších vstupenek.

Moc se na Vás a všechny stávající i nové členy těšíme v nové sezóně!

DĚKUJEME!!!

 • Základní škola Písnická v Praze 12
 • Klasické gymnázium Modřany a základní škola, s.r.o.
 • Základní škola Kamenice
 • Základní škola, Praha 9 – Horní Počernice, Stoliňská 823
 • 3. základní škola u Říčanského lesa Říčany, příspěvková organizace
 • Základní škola, Praha 6, Pod Marjánkou 2
 • Gymnázium, Střední odborná škola, Základní škola a Mateřská škola pro sluchově postižené, Praha 2, Ječná 27
 • Základní škola Vladislava Vančury, Praha – Zbraslav
 • Základní škola Šestajovice, okres Praha – východ
 • Základní škola Velké Přílepy
 • Základní škola Charlotty Masarykové Praha 5 – Velká Chuchle
 • Základní škola, Praha 4, Ke Kateřinkám 1400
 • Základní škola Hanspaulka a Mateřská škola Kohoutek, Praha 6, Sušická 29
 • Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Praha 4, K Milíčovu 674
 • Základní škola Dobřichovice
 • Základní škola Kounice, okres Nymburk
 • Základní škola T. G. Masaryka a Mateřská škola Poříčany, okres Kolín
 • Základní škola s rozšířenou výukou jazyků, Fakultní škola Pedagogické fakulty UK, Praha 2, Kladská 1
 • Základní škola Kralupy nad Vltavou, Jodlova 111, příspěvková organizace
 • Gymnázium Jana Nerudy, škola hlavního města Prahy, Praha 1, Hellichova 3
 • Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 1, Alšovo nábřeží 6
 • Střední průmyslová škola elektrotechnická, Praha 2, Ječná 30
 • MICHAEL – Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, s.r.o.
 • Arcibiskupské gymnázium
 • Gymnázium Elišky Krásnohorské, Praha 4 – Michle, Ohradní 55
 • Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160
 • Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4, 5. května 51
 • Gymnázium, Praha 4, Písnická 760
 • Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Praze
 • Gymnázium, Praha 5, Na Zatlance 11
 • Smíchovská střední průmyslová škola, Praha 5, Preslova 25
 • Obchodní akademie Bubeneč
 • Mensa gymnázium, o.p.s.
 • Střední průmyslová škola zeměměřická, Praha 9, Pod Táborem 300
 • Střední průmyslová škola elektrotechnická, Praha 10, V Úžlabině 320
 • Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická, Sedlčany, Nádražní 90
 • Trojské gymnázium s.r.o.
 • Obchodní akademie Dušní
 • Vyšší odborná škola stavební a Střední průmyslová škola stavební, Praha 1, Dušní 17
 • Střední škola letecké a výpočetní techniky, Odolena Voda, U Letiště 370
 • Střední škola gastronomická a hotelová s.r.o.
 • Anglicko-české gymnázium AMAZON s.r.o.
 • Integrovaná střední škola, Mladá Boleslav, Na Karmeli 206

Přejeme Vám všem krásné léto 2020

Otvíráme nábor do KMD na sezónu 2020–2021

Srdečně zveme stávající i nové skupiny mladých diváků do nadcházející divadelní sezóny. Hromadné přihlášky a další podklady naleznete v sekci PŘIHLÁŠKY. Pozvánku a podrobnější informace naleznete zde: POZVÁNKA. Neváhejte si zde stáhnout a volně šířit náš náborový LETÁČEK.

Pedagogové ze stávajících skupiny dostanou zprávu o zahájení náboru e-mailem, nové členy rádi uvítáme – neváhejte se na nás obrátit.

Těšíme se na všechny mladé členy a jejich pedagogy v 56. divadelní sezóně KMD!

Náborový leták KMD 2020

KMD - Zkrácená divadelní sezóna 2019-20 TZ

Je nám to moc líto, ale v souvislosti s pandemií virové choroby COVID-19 a všemi opatřeními musíme členství našich skupin v letošní divadelní sezóně ukončit dříve. Moc jsme si přáli, aby se po vyhlášení nouzového stavu vše vrátilo brzy do normálu. Vidíme však, že lze velmi těžko odhadovat další vývoj. Považujeme za pravděpodobné, že výjimečná situace bude mít setrvačnost a obavy vypravovat žáky a studenty na hromadné akce (divadelní představení) budou trvat. Pedagogové, kteří KMD skupiny na školách organizují a naši mladí diváci se současně musí vypořádávat s nestandardní situací ve vzdělávacím provozu. Vycházíme z ohlasů našich pedagogů, kterým toto rozhodnutí aspoň částečně uleví. Zároveň, bohužel, související změny a možné přesuny jsou i pro naši kancelář organizačně příliš rozsáhlé. Děkujeme za pochopení a spolupráci. Přejeme všem hodně sil v překonání velmi nepříjemného období a těšíme se na Vás v nové sezóně.

Tisková zpráva zde.

Uchovejte nevyužité vstupenky

Prosíme, uchovejte nevyužité vstupenky a určitě je nevyměňujte v divadlech. Tím, že jsou zakoupené v hromadných objednávkách, musí vracení a náhrady projít naší administrativou. Průběžně zjišťujeme, která divadla zvládnou (plánují) představení nahradit v jiném termínu do konce června. Je bohužel pravděpodobné, že některým skupinám nebude možné zajistit návštěvu představení v množství, které odpovídá přihlášce. V takovém případě budeme vracet hromadně poměrnou část členských příspěvků za celou skupinu. Ohledně dalšího postupu komunikujeme s pedagogy, kteří skupinu na škole organizují. Přejeme pevné zdraví, pevné nervy a klidnou mysl.

Divadla nehrají

S platností od 12. března se v celé ČR zakazují akce, jichž se má zúčastnit více než 30 lidí. Opatření je vyhlášeno na 30 dní. Uschovejte nevyužité vstupenky. Opatření nově týká i scén s menší kapacitou (Kolowrat, Viola, Balbínka, Řeznická, KOČ, Ponec, Roxy, Meetfactory, Dup 39, Rubín, Vila Štvanice Studio Hrdinů, Mana…)

Sledujeme vývoj situace, ohledně dalšího postupu budeme informovat.

KMD výjimečný stav kvůli koronaviru

Do odvolání se dle nařízení vlády zakazují od 10. března od 18.00 divadelní a další akce nad 100 lidí. Uschovejte nevyužité vstupenky. Sledujeme vývoj situace, ohledně dalšího postupu budeme informovat. Zatím nevíme, zda zvládnou divadla představení nahradit v jiném termínu nebo bude možnost jiné kompenzace. Současný výpadek nám výrazně zasáhne do provozu a může se stát, že všechny skupiny nezvládneme plně obsloužit. V takovém případě budeme vracet poměrnou část členského příspěvku. Děkujeme za pochopení a přejeme pevné nervy. Prosíme o trpělivost.

Po maturitě třeba na DAMU

Možná vás při pravidelných návštěvách představení s Klubem mladých diváků oslovilo divadelní umění natolik, že zvažujete spojit s ním svou budoucí profesi a další studijní léta.

Pro zájemce sdílíme letáček Katedry teorie a kritiky. Studenti se v tomto oboru seznámí s veškerými složkami divadelní tvorby: režií, dramaturgií, herectvím i scénografií. Mají možnost nahlížet a v rámci studia se i zapojovat do tvůrčího procesu tak, aby poznali a zakusili jeho dynamiku, fungování i problémy a mohli jej pak adekvátně a poučeně reflektovat. Program klade důraz na vlastní autorské psaní studentů, především žurnalistické či esejistické, a jako volitelné i tvůrčí. Více informací o tomto i dalších katedrách a studijních oborech DAMU naleznete zde: https://www.damu.cz/cs/

KTK leták ktk-letak.jpg

Vyhlášení vítěze tipovací soutěže

S radostí oznamujeme, že již máme vítěze tipovací soutěže. Vzhledem k velkému zájmu oceňujeme 3 soutěžící skupiny, které se nejvíc přiblížily počtu našich stávajících členů. V letošní sezóně máme v KMD celkem 14 707 členů včetně doprovázejících učitelů. Skupiny vyhrávají přednostní účast na slavnostním večeru v Národním divadle dne 18.5. 2020, v rámci kterého pro nás Činohra ND uvede od 19.00 divácký hit, představení Kytice. Blahopřejeme a těšíme se. Představení zhlédnou naše skupiny jako čtvrtou divadelní produkci v sezóně a je určeno výhradně členům KMD.

Přednostní účast na slavnostním večeru k 55. výročí vyhrávají skupiny:

 • A351, Základní škola Český Brod, TIP: 14 706
 • A250, ZŠ Litvínovská, Praha 9, TIP: 14 700
 • A271, Bankovní akademie, Praha 10, TIP: 14 717

Vyhlášení tipovací soutěže
fotografie z webu ND, více zde

PF 2020

Krásné Vánoce a šťastný nový rok! Přejeme všem, ať vánoční svátky stráví příjemně a podle svých představ.

V tomto roce Klub mladých diváků vstoupil do 55. sezóny, což jsme připomněli na tiskové konferenci na podzim. Byli jsme součástí pořadů ArtZóna a Zprávičky v České televizi, Mozaika v Českém rozhlase Vltava. Vyšly články v i-divadle, Divadelních novinách a další. Přehled naší mediální stopy si můžete prohlédnout zde: PŘEHLED. Děkujeme všem, kteří nám pomohli s naším prvním videem, které si můžete pustit zde: VIDEO. Do 31.12.2019 se můžou naše členské skupiny zúčastnit soutěže o umístění na náš slavnostní divadelní večer v květnu 2020. Svůj tip kolik členů má KMD v aktuální sezóně můžete zapsat do formuláře v odkazu zde TIPOVACÍ FORMULÁŘ, celá pravidla k pročtení jsou zde.

pf 2020

30 LET SVOBODY

30 LET SVOBODY Přehled zejména divadelních akcí k tématu svobody, sametové revoluce… Přehled naleznete po rozkliknutí.

ČINOHERNÍ KLUB:
17.11. – Už je to tu zase: https://cinoherniklub.cz/…uzjetotuzas/

DEJVICKÉ DIVADLO:
14.-15.11. Cena Ferdinanda Vaňka: https://www.dejvickedivadlo.cz/hoste?…
18.11. – Zítra to spustíme aneb…: https://www.dejvickedivadlo.cz/repertoar?…

DIVADLO DISK:
16.11. – Koncert svobody: https://www.divadlodisk.cz/…ivadel-2019/
17.11. – Sametová FAMU: https://www.divadlodisk.cz/…metova-famu/

DIVADLO NA FIDLOVAČCE:
16., 17.11. – Šakalí léta: http://www.fidlovacka.cz/…leta_70.html
17.11. – VCVNZK: http://www.fidlovacka.cz/…isti_89.html
18.11. – Má svoboda: http://www.fidlovacka.cz/…padu_90.html

DIVADLO NA VINOHRADECH:
16.11. – Karel Kryl-Děkuji za nezdar: https://www.divadlonavinohradech.com/…ji-za-nezdar

DIVADLO POD PALMOVKOU:
16.11. – Divadlo a svoboda: https://www.podpalmovkou.cz/…divadel-2019

DIVADLO V ŘEZNICKÉ:
2.11. – 17. listopad dnes: http://www.reznicka.cz/Inscenace/95

FOK:
22.11. – Sametové minuty: https://www.fok.cz/…etove-minuty

KATEDRA DIVADELNÍ VĚDY FF UK V PRAZE:
Divadlo revoluce: https://www.facebook.com/…40896663268/

MDP – KOMEDIE:
16.11. Sametová divadla: https://www.mestskadivadlaprazska.cz/…ova-divadla/

ND – NOVÁ SCÉNA:
17.11. – Tři smrti Martina Šmída: https://www.narodni-divadlo.cz/…taveni/15704?…

NOD:
16.11. – 30 let divadla a svobody: https://nod.roxy.cz/…-divadle-nod?…

PONEC:
16.11. – Známe cenu svobody: https://divadloponec.cz/…cenu-svobody
19.11. – Příští přísliby: https://divadloponec.cz/…sti-prisliby

STUDIO YPSILON:
18.11. – Příjem: http://www.ypsilonka.cz/…nakup/prijem

STUDIO ALTA:
16.11. – Republika nás čeká…: https://www.altart.cz/…studiu-alta/

ŠVANDOVO DIVADLO:
16.11. – Dneska jsme dál: https://www.svandovodivadlo.cz/…sme-dal/2818

TIP na listopad

K letošnímu 30. výročí 17. listopadu 1989 proběhne velký výběr akcí. Můžete zavítat třeba do Divadla Na Fidlovačce. Pro objednávky se obracejte na paní Groulíkovou. Podrobnosti naleznete také na webu divadla: http://www.fidlovacka.cz/

TIP na listopad

Tisková konference s besedou

Vstoupili jsme do 55. sezóny Klubu mladých diváků. Máme radost, že zájem mladých lidí o divadlo je velký a trvá. Přestože se nejedná o kulaté výročí, myslíme si, že je to dobrá příležitost pro oslavu KMD, divadla a kultury jako nezbytné součásti života. Na tiskové konferenci promluvili dramaturgyně Činohry Národního divadla Marta Ljubková, pamětník a dlouholetý učitel věrný našemu klubu Vladimír Hladík a vedoucí Klubu mladých diváků Barbora Mitošinková.

Tiskovou zprávu si můžete přečíst a stáhnout v odkazu zde: tisková zpráva.

Krátké video, kde vystupují naši členové, učitelé i známí divadelníci si můžete pustit zde: trailer.

Přehled médií, která o KMD natočila reportáž nebo napsala naleznete v přehledu. Seznam budeme průběžně aktualizovat zde: monitoring médií.

Prohlédněte si fotografie z akce. Autorkou fotografií je Irena Vodáková.

Klub mladých diváků zve k zápisu!

Snad jste strávili krásné léto a načerpali síly do nového školního roku. Je nám ctí vás opět pozvat do Klubu mladých diváků. Nábor probíhá a je otevřený pro ZŠ do 30. září a pro SŠ do 15. října. Přihlášky naleznete na našich webových stránkách, zde: http://www.klubmladychdivaku.cz/prihlasky.

Děkujeme za vyplnění ankety a cennou zpětnou vazbu. Máme radost z pochvalných ohlasů a všech milých slov. Spokojenost našich členů je pro nás velmi důležitá.
Nejoblíbenějším představením dle ankety KMD za uplynulou sezónu 2018/2019 se stává titul Africká královna z Divadla Palace.
Těšíme se, jaká zajímavá představení nová sezóna přinese!

SOUTĚŽ:

Ve výroční 55. sezóně jsme připravili tipovací soutěž pro členy Klubu mladých diváků. Odměna bude pro celou skupinu. Jedna skupina může vyplnit maximálně 5 tipů v samostatných formulářích. Soutěž je otevřená od 28.8. 2019 do 31.12. 2019. Svůj tip můžete zapsat do formuláře v odkazu zde: https://forms.gle/P3ix4BRdX2icYTYEA
Celá pravidla soutěže ke stažení.

tipovací soutěž pro členy Klubu mladých diváků
Děkujeme obchodnímu Centru Černý Most za bezplatné umístění našich náborových plakátů.

NOVINKY:

 • Klub mladých diváků vstupuje do 55. sezóny, natočili jsme krátké video, kde vystupuje řada našich členů, pedagogů i známí divadelníci.
 • Video poprvé zveřejníme 2. října na tiskové konferenci, tudíž se o něm dozvíte nejen od nás, ale i z médií a sociálních sítí.
 • V nabídce představení se objeví noví nebo obnovení divadelní partneři, kteří osvěží nabídku KMD, např. divadelní soubor Činohra 16-20, Divadlo Bez Zábradlí, Divadlo U Valšů. Ceníme si výjimečné stáletrvající spolupráce s orchestrem FOK a velmi doporučujeme našim členům využít nabídku koncertů ve Smetanově síni Obecního domu v rámci výhodného členského vstupného.
 • Připravujeme také oblíbené akce a setkání pro učitele.
 • Jste-li fanoušci sociálních sítí, doporučujeme naši stránku na Facebooku: Klub mladých diváků naleznete nás také na Instagramu @klubmladychdivaku.

Krásné prázdniny

Děkujeme všem členům Klubu mladých diváků v sezóně 2018/2019 a jejich rodičům. Speciální poděkování patří pedagogům za organizaci své skupiny KMD na škole. Děkujeme za vstřícnou spolupráci všem partnerským divadlům, divadelním souborům a milým pracovnicím a pracovníkům obchodních oddělení. Těšíme se na všechny stávající i nové diváky v další, výroční 55. sezóně KMD. Přejeme všem krásné letní dny!

Kdyby se vám zastesklo po divadle, připravili jsme výběr zajímavostí na prázdniny, najdete je po rozkliknutí titulku KRÁSNÉ PRÁZDNINY.

Soutěž KMD přes Instagram – vítěz

Slavnostně vyhlašujeme vítěze naši první instagramové soutěže o instantní fotoaparát. Fotografie DIVADELNÍ MATADOŘI nás zaujala nejvíce. Má vtip a je i mezi příspěvky velmi oblíbená. Blahopřejeme autorce fotografie i celé KMD skupině! Věříme, že si představeni Kdo se boji Virginie Woolfové v divadle Rokoko užili. Děkujeme všem účastníkům soutěže, nebylo snadné vybrat vítěze. Těšíme se na všechny mladé diváky a jejich učitele v nové sezoně!

soutez-kmd-pres-instagram-vitez

Speciální nabídka: Macbeth - Too Much Blood

Dark bluegrassová černá komedie na klasické téma, ve které se mísí absurdita s melancholií.

Dne 13. června uvede Divadlo Na zábradlí oblíbené představení Macbeth – Too Much Blood a to hned dvakrát. Od 11:00 za jednotnou cenu 100,– Kč a od 19:00 pro studenty se 40% slevou a pro pedagogy zdarma. Rezervace a případné zájmy možné hlásit přímo panu Křížkovi na obchodním oddělení divadla krizek@nazabradli.cz, lze nabídnout (k dopolednímu) i případné setkání s tvůrci/herci.

Čeští herci v inscenaci se na jevišti dorozumívají jednoduchou, prostě rytmickou, zkratkovitou angličtinou, které rozumí každý začátečník – a pokud ne, přečte si české titulky.

Nábor do KMD na sezónu 2019–2020 otevřeme v květnu

Sezóna utíká mílovými kroky, mnoho skupin se chystá na své letošní poslední představení. V příštím roce oslaví KMD krásných 55 let, plánujeme speciální akce.

Těší nás, že se již ozýváte s dotazy k zahájení náboru na novou sezónu. Připravujeme všechny podklady. Cena členství bude mírně navýšena na 350 Kč za 3 představení, 450 Kč za 4 představení a 650 Kč za 6 představení. Zápis do Klubu mladých diváků na novou sezónu otevřeme na začátku května. Stávající skupiny dostanou zprávu o zahájení náboru e‑mailem, nové členy rádi uvítáme – neváhejte se na nás obrátit.

Den učitelů - vše nejlepší

V České republice slavíme 28. března Den učitelů. Významný den je vyhlášen u příležitosti dne narození Jana Amose Komenského (Světový den učitelů se slaví 5. října). Den učitelů je výrazem úcty k osobnosti J. A. Komenského, který patří k nejvýznamnějším představitelům české a světové vzdělanosti, i k práci všech současných pedagogických pracovníků. Přejeme všem učitelkám a učitelům krásný den, spoustu elánu ve škole i v soukromí a neutuchající radost z divadla!

Den učitelů

Světový den divadla pro děti a mládež 2019

Příští měsíc proběhne u příležitosti Světového dne divadla pro děti a mládež oblíbená přehlídka představení pro dětské a dorůstající publikum. Světový den divadla pro děti a mládež připadá na 20. března. Zajímavý program u této příležitosti nabídne Divadlo v Celetné 17.–20. března. Prostřednictvím divadelní kultury oslavujeme uznání práv dětí a mládeže na kulturní a umělecké obohacení. Přehlídku pořádají: České středisko ASSITEJ, Sdružení pro tvořivou dramatiku, KD Mlejn, Divadlo Disk, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Celetné. Akce se koná s podporou hlavního města Prahy.

Program březen Divadlo v Celetné

Soutěž KMD přes Instagram - pravidla

Hrajte s námi o parádní cenu Klubu mladých diváků!

Vyfoťte mobilem momentku, jak chodíte s Klubem mladých diváků do divadla. Soutěž probíhá do 31. 5. 2019. Hlavní cenou je instantní fotoaparát Instax mini 9 od Fujifilm. Fotografii přidejte na Instagram s hashtagem #soutezKMD a cena může být vaše. Celá pravidla soutěže najdete zde.

Soutěž přes Instagram

PF 2019

Přejeme všem krásné Vánoce a šťastný nový rok!

Vaše pracovnice KMD

PF 2019

Předvánoční setkání

Dne 19. prosince jsme zorganizovali třetí setkání s pedagogy v roce 2018. Těší nás vysoká účast a zájem společně strávit večer v divadle. Před představením Sen v červeném domě proběhl dramaturgický úvod s Lukášem Trpišovským z režijního tandemu SKUTR. Po představení zážitek prohloubila zajímavá beseda s oběma režiséry a s hercem Tomášem Turkem. Těšíme se na všechna divadelní setkání v roce 2019, kdy nás čeká jubilejní 55. sezóna. Přejeme vše dobré v novém roce!

Nábor úspěšně za námi

Sezóna 2018/2019 je v plném proudu a divadla nám nadělují spoustu zajímavých novinek. Máme radost, že chuť mladých diváků navštěvovat pražské scény je stálá a dokonce mírně roste. Velkou zásluhu v zájmu o divadlo mají naši milí pedagogové, kteří skupinky na školách nadchnou a zorganizují. Také v letošním roce se do Klubu mladých diváků přihlásilo velké množství členů. Naše skupinky čítají mírně přes 15 000 diváků. Bylo nám líto, že jsme museli i několik pozdě přihlášených členů odmítnout. Prosíme, hlaste se včas. Těšíme se na setkání v pražských divadlech.

P.S. Rádi bychom připomněli soutěž, kterou jsme spustili na Instagramu, těšíme se na všechny divadelní momentky.

Nábor úspěšně za námi

Předali jsme cenu vítězi ankety

V úterý 16. října jsme předali cenu KMD za nejoblíbenější představení KMD sezóny 2017/2018. Vítězem ankety je představení Králova řeč (Divadlo pod Palmovkou). Krásnou cenu nám vytvořila studentka Magdalena Válková ze Střední uměleckoprůmyslové školy, Praha 3. S předáním nám pomohli studenti z Gymnázia Jiřího Ortena, Kutná Hora. Děkujeme SUPŠ, že nám cenu věnovala. Moc blahopřejeme celému inscenačnímu týmu, který se na představení podílí a přejeme i nadále spokojené diváky.

Anketa

Zahájení sezóny s našimi učiteli

Náročnějším titulem Ifigenie v Aulidě jsme společně s našimi milými pedagogy vstoupili na sklonku září do nové sezóny. Děkujeme za příjemné slavnostní setkání v Divadle na Vinohradech. Těšíme se, co divadelní sezóna 2018/2019 přinese. Zlomte vaz!

Setkání s učiteli

Klub mladých diváků - začínáme 54. sezónu

Vážení pedagogové a milí mladí diváci,

snad jste prožili příjemný letní čas a nabrali elán do nového školního roku. Rádi bychom Vás pozdravili a pozvali do Klubu mladých diváků (všem přihlášeným děkujeme za předstih), nábor probíhá a je otevřený pro ZŠ do 30. září pro SŠ do 15. října. Přihlášky naleznete na našich webových stránkách v části PŘIHLÁŠKY. Moc se na Vás těšíme!

Anketa

Děkujeme za vyplnění ankety a cennou zpětnou vazbu. Máme velkou radost z pochvalných ohlasů a vážíme si i kritických postřehů. Nejoblíbenějším představením KMD sezóny 2017/2018 se stává Králova řeč (Divadlo pod Palmovkou). Vysoké hodnocení měla také představení Cyrano (Kašpar – Divadlo v Celetné) a Drama v kostce, pokus 2 – Mystérium skutečnosti (Studio Ypsilon – malá scéna).

Novinky

 • Máme pro Vás nové nebo obnovené spolupráce, které osvěží nabídku KMD, např. Divadlo A studio Rubín, Werichova vila, DUP 39, divadlo Na Prádle
 • SOUTĚŽ: připravili jsme soutěž, která poběží celou sezónu, letáček naleznete níže. Budeme moc vděční, když dáte žákům a studentům o soutěži vědět.
 • Jste-li fanoušci sociálních sítí, doporučujeme naši stránku na Facebooku: Klub mladých diváků. Naleznete nás také na Instagramu @klubmladychdivaku

Soutěž mladého diváka

Vstup s Klubem mladých diváků do nové sezóny soutěží KMD! Postni na Instagram fotku spojenou s divadelním zážitkem, označ ji #klubmladychdivaku #soutez a vyhraj originální ceny. Vítěze vyhlásíme na konci sezóny, rozhodující bude oblíbenost fotky, zároveň chystáme i další kategorie. Těšíme se na všechny momentky našich mladých diváků! Podmínkou je členství v KMD, doporučujeme přidat i číslo skupiny pro identifikaci vítěze. Soutěž je otevřená 3. 9. 2018 – 31. 5. 2019.

Soutěž Instagram

Krásné léto a báječné prázdniny

Děkujeme všem členům Klubu mladých diváků v sezóně 2017/2018 a jejich rodičům, speciální poděkování patří pedagogům za koordinaci své skupiny KMD. Děkujeme za vstřícnou spolupráci všem partnerským divadlům, divadelním souborům a milým pracovnicím a pracovníkům obchodních oddělení. Těšíme se na všechny stávající i nové diváky v další, již 54. sezóně KMD. Přejeme všem krásné léto plné prázdninové pohody!

P.S. Kdyby se někomu zastesklo po divadle nebo se chtěl zabavit, připravili jsme křížovku.

Křížovka

Setkání s učiteli

Členství v sezóně 2017—2018 se pomalu chýlí ke konci a poslední návštěvy divadel v tomto školním roce jsou na dohled. Srdečně zveme naše milé pedagožky, pedagogy a další divadelní duše, které celý rok organizují a doprovází žáky a studenty KMD do pražských divadel na malé neformální setkání v pondělí 25. června od 18 hodin do Divadla v Dlouhé.

Setkání s učiteli

Nábor do KMD na sezónu 2018–2019 otevřeme v květnu

Těší nás, že se již ozýváte s dotazy k zahájení náboru na novou sezónu. Připravujeme všechny podklady a stejně jako loni zahájíme zápis do Klubu mladých diváků na novou sezónu v květnu. Stávající skupiny dostanou zprávu o zahájení náboru e-mailem, nové členy rádi uvítáme – neváhejte se na nás obrátit.

Jarní tipy

Z jarních tipů by Vás mohl oslovit plenérový festival SVAŤÁK nejen pro maturanty, koná se o víkendu 27. — 28. dubna, vstup je zdarma. Rádi bychom také upozornili na liberecké Divadlo F. X. Šaldy, které zavítá do Divadla V Celetné v termínu 2. — 4. května a uvede zde tři představení: Škola žen, Válka a Mučedník. Podrobnější informace naleznete v programu divadla na webu: Liberecké jaro v PrazeSVAŤÁK.

Svaťák

Podívejte se na program Libereckého jara v Praze 2018.

Divadelní etiketa a základní doporučení

S návštěvou divadla se pojí určité zažité konvence a nepsaná pravidla, dovolujeme si pro základní orientaci sepsat z praxe stěžejní informace, rady a doporučení ke spokojené návštěvě divadelního představení. Dokument v základních bodech naleznete zde.

PF 2018

Přejeme všem klidný advent, krásné prožití Vánoc, veselé oslavy Silvestra a spoustu chuti chodit do divadla celý rok 2018!

Vaše pracovnice KMD

PF 2018

Nábor uzavřen a píší o nás

O členství v Klubu mladých diváků byl i letos velký zájem, dokonce jsme zaznamenali nárůst mladých diváků. Srdečně vítáme všech 14 900 žáků, studentů a jejich milé pedagogické doprovody. V nové sezóně o Vás budeme pečovat a věříme, že si divadelní zážitky a vše co k nim patří v celé široké škále možností, užijete. Těšíme se, co nám nová divadelní sezóna nadělí. Breptej, potvoro!

Máme velkou radost, že o Klubu mladých diváků vyšel článek v Učitelských novinách (pozn. pořízený ještě před uzavřením náboru).

Přečtěte si zajímavou dvoustránku.

Zpátky do školy, hurá do KMD!

Vážení pedagogové a naši milí mladí diváci,
rádi bychom Vás srdečně pozdravili po letních prázdninách, snad jste měli příjemný čas a nabrali síly do nového školního roku. Zároveň bychom Vás rádi opět pozvali do Klubu mladých diváků, nábor probíhá a je otevřený pro ZŠ do 30. září, pro SŠ do 15. října.

Děkujeme za vyplnění ankety a cennou zpětnou vazbu. Nejoblíbenějším představením KMD sezóny 2016/2017 se stává inscenace Želary z Divadla Rokoko (Městská divadla pražská). Blahopřejeme!

Jsme plni očekávání, jaké zajímavé tituly nová sezóna přinese a moc se na Vás v KMD těšíme.

Tip:
 • 21. 10. v čase 10-13h proběhne v Divadle Archa interaktivní dílna pro pedagogy. Podrobnější informace rádi poskytneme na  vyžádání nebo můžete najít na webu divadla: Archa.školám.
 • Ve spolupráci s Národním divadlem můžeme pro skupiny domluvit v rámci ND+ nejrůznější doprovodné programy, tvůrčí dílny či dramaturgické úvody pro publikum. V případě zájmu se nám neváhejte ozvat.

Přejeme všem krásné letní prázdniny

Děkujeme všem členům Klubu mladých diváků v sezóně 2016/2017 a jejich rodičům. Zvláštní poděkování patří pedagogům za koordinaci své skupiny KMD na škole. Velmi si vážíme jejich organizační práce a nadšení pro divadlo. Děkujeme za vstřícnou spolupráci všem divadlům, divadelním souborům a milým pracovnicím a pracovníkům obchodních oddělení. Věříme, že si žáci a studenti návštěvou divadla rozšiřují kulturní obzory, nabývají sdílené zážitky s kamarády a získávají zkušenost se společenskou zábavou. Dle výsledků ankety, kterou obdrželi pedagogové, vyhlásíme v září nejoblíbenější představení sezóny. Těšíme se na všechny stávající i nové diváky v další, již 53. Sezóně KMD. Nábor do KMD právě probíhá, uzávěrka přihlášek je pro ZŠ do 30. září, pro SŠ do 15. října. Přejeme všem krásné léto plné prázdninové pohody!

Oslavujeme Den dětí, divadlem!

Na přelomu května a června už jsou ve vzduchu prázdniny a divadelní sezóna se pomalu chýlí ke konci. U příležitosti Mezinárodního dne dětí jsme zavítali do Divadla na Vinohradech, kde žáci zhlédli představení Romeo a Julie. Dne 1. června si děti a jejich pedagogové Shakespeara užili také v Divadle v Dlouhé při představení Mnoho povyku pro nic. Odpoledne žáci a studenti z KMD navštívili představení Slušný člověk ve Studiu Švandova divadla. Divadelní zážitky v menších skupinkách měli naši diváci i na dalších pražských scénách. Den dětí jsme hezky oslavili divadlem a to v odpoledních i večerních hodinách, kam jsme v součtu vypravili 1438 mladých diváků. Ohlasy jsou příznivé, děkujeme!

V červnu do Ypsilonky za 100 Kč

Studio Ypsilon láká speciální nabídkou nejen pro studenty za 100 Kč na červnová představení:

 • 1. 6. od 19:30 Vratká prkna
 • 2. 6. od 19:30 Drama v kostce
 • 19. 6. od 19:30 Proměna
 • 22. 6. od 19:30 Hlava Medúzy

Rezervace na tel. 224 054 090, nemcova@ypsilonka.cz.
Více o titulech a další informace na webu divadla: www.ypsilonka.cz/

Zahájení náboru KMD na sezónu 2017-2018

Od května Vás srdečně zveme k zápisu do Klubu mladých diváků v sezóně 2017-2018. Stávající skupiny dostanou zprávu o náboru e-mailem, nové členy rádi uvítáme - neváhejte se na nás obrátit. Přidáváme možnost pro mimopražské ZŠ návštěvu divadla třikrát v sezóně - doporučujeme zejména skupinám, které nezvládají návštěvu divadla ve večerních hodinách.

V nové sezóně chystáme rozšíření spolupráce o další scény, soubory a také tipy na zajímavé doprovodné programy. Po letních prázdninách se na Vás opět těšíme v Klubu mladých diváků, čeká nás již 53. sezóna KMD!

Nejlepší představení sezóny 2015/2016

Žáci ZŠ již potřetí hlasovali o nejlepší představení sezóny 2015/2016 a vítězem se stalo představení Dvě komedie v komedii souboru Geisslers Hofcomoedianten, který působí ve Vile Štvanice. Na druhém a třetím místě se umístila představení Divadla na Vinohradech Zkrocení zlé ženy a Romeo a Julie. Našim výhercům moc gratulujeme. Cenu v podobě grafiky věnovala Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo nám. 1, Praha 3. Děkujeme.

Divadelní etiketa – gentleman v divadle

Fotoseriál Divadla v Dlouhé, ve kterém vám ukáže Martin Matejka ve spolupráci s uvaděčkami, jak se stát dokonalým divadelním gentlemanem.

Divadelní etiketu si samy vymyslely, zprodukovaly a nafotily uvaděčky divadla. Na stránkách KMD uvádíme převzaté fotky s laskavým svolením Divadla v Dlouhé.

Foto: Tereza Lhotská

Více informací

Nejlepší představení sezóny 2014/2015

Žáci ZŠ již podruhé hlasovali o nejlepší představení sezóny 2014/2015 a vítězem se stalo představení V+W Revue v Divadle ABC. Na druhém místě v těsném závěsu je Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka v Divadle v Dlouhé a na krásném třetím místě Eva tropí hlouposti v Divadle  Na Fidlovačce. Všem divadlům moc gratulujeme!

Cenu v podobě grafiky věnovala Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo nám. 1, Praha 3. Děkujeme.

Národní divadlo — Tvůrčí dílny

Národní divadlo vychází mladému publiku vstříc na jeho cestě do divadla a nabízí dětem a dospívajícím zajímavý „doprovod“ v podobě tvůrčích dílen, workshopů, dramaturgických úvodů a jiných speciálních programů.

Dílny jsou určeny pro všechny věkové kategorie – pro žáky a studenty, pedagogy a probíhají přímo v prostorách Národního nebo Stavovského divadlaNové scény. Zažijte divadlo všemi smysly a na vlastní kůži přímo v divadle!

Více informací

ABC a Rokoko — prohlídky zákulisí

Budete mít možnost nahlédnout do divadelního zázemí, kam se běžný divák nedostane.

Víte co je dekadentka, elevace, forbína či jak se věší horizont? Nevíte? To vše se dovíte na prohlídce zákulisí divadel ABCRokoko.

Prohlídky se budou konat po vybraných představeních. Vstupenky za 30 Kč si můžete zakoupit na pokladnách divadel.

Více informací

Více informací

Švandovo divadlo — workshopy

Během workshopů poznáte Švandovo divadlo blíž, než je pro diváky běžné, jelikož probíhají přímo v budově divadla a vy máte možnost setkat se s herci, nahlédnout do zákulisí a při vlastní práci získat bohaté divadelní zážitky a zkušenosti. Workshopy se otvírají všem věkovým kategoriím, přihlásit se mohou nejen jednotlivci, ale také celé skupiny. Naučíte se pracovat se svým hlasem i tělem s kreativitou vám vlastní.

Těšte se na jedinečné dílny, osobité lektory a spoustu inspirace.

Více informací

Archa - Archa.lab a Archa.školám

Archa nabízí dvě linie vzdělávací Archa.školám a kreativní prostor Archa.lab

Vzdělávací program Divadla Archa si klade za cíl prostřednictvím všech nástrojů divadelního jazyka oslovit žáky a studenty ZŠ, ŠŠ a VŠ, a skrze umělecký zážitek zasazený do kontextu prohlubovat diskuzi o tématech, která jsou ve společnosti často tabuizovaná a obtížně sdělitelná.

Komentované prohlídky

Studenti se seznámí s historií divadla, nahlédnou do divadelního zázemí a na příkladech propojení architektury divadla s inscenačními postupy tvůrců se dozví, jak vznikají současné inscenace kombinující tanec, multimédia, činohru a hudbu.

Tematické workshopy/Divadelní dílny

Více informací | Více informací

Studio DVA divadlo - Divadlo pod lupou

Nahlédnete za oponu divadla Studio DVA a odhalíte kouzlo a tajemství skrytých divadelních zákoutí.

Prohlédnete si celé divadlo, vysvětlí vám, jak vzniká inscenace, kdo je kdo v divadle a mnohé další!

Divadlo pořádá skupinové prohlídky pro školy i pro veřejnost.

Výklad je interaktivní a přizpůsobený věku účastníků.

Více informací

Divadle D21 — diskuse

Divadlo D21 je malým komorním divadlem pro 80 diváků. Divadlo nabízí u představení pro KMD při počtu 20 žáků či studentů možnost diskuse s herci.

Při diskuzích můžete získat informace o divadle, o zhlédnuté insenaci i o životě herců. Záleží jen na vás na co se zeptáte. Herci D21 jsou otevření, vstřícní a milí.

Více informací

Svaťák — festival na Štvanici

Druhý ročník třídenního divadelně-literárního festivalu nejen maturitní četby s názvem SVAŤÁK proběhl 29. dubna až 1. května 2016. Měli jste příležitost vidět ve VILE Štvanice několik mini inscenací, které vznikly na míru festivalu a vycházejí z kanonických děl světové a české literatury, dále divadelní adaptace povinné četby mimopražských divadelních hostů a připravena byla i autorská čtení současných českých literátů.

Divadelní program byl rozšířen o koncertypromítání letního kina. Hlavním organizátorem festivalu byl divadelní soubor Tygr v tísni, kmenový soubor VILY Štvanice.

Více informací

Divadelní setkání — Mnoho povyku pro nic

Unikátní setkání pedagogů při příležitosti 50. výročí založení KMD konané dne 6.května 2015 v Divadle v Dlouhé inspirované představením Mnoho povyku pro nic.

Co bylo na programu:

Úvodní slovo režisérky Hany Burešové a dramaturga Štěpána Otčenáška v divadelním klubu

Prohlídka divadla s herci Míšou Doležalovou a Čeňkem Koliášem

Praktická cvičení ve zkušebně divadla na téma Shakespearovské postavy s Lindou Šilarovou. Svatebně laděné občerstvení.

Představení Mnoho povyku pro nic

Krátká diskuze s tvůrci inscenace: režisérka Hana Burešová, herci Helena Dvořáková a Marek Němec a autor hudby Milan Potoček

Divadelní setkání – Lhář

Unikátní setkání pedagogů při příležitosti 50. výročí založení KMD konané dne 22. dubna 2015 v Divadle v Dlouhé inspirované představením Lhář.

Co bylo na programu:

Úvodní slovo režisérky Hany Burešové a dramaturga Štěpána Otčenáška v divadelním klubu

Prohlídka divadla s herci Míšou Doležalovou a Martinem Matejkou

Praktická cvičení ve zkušebně divadla na téma Commedia dell´arte „Jak pracovat se studenty po návštěvě divadelního představení“ s Lindou Šilarovou. Stylové občerstvení v italském ladění.

Představení Lhář

Krátká diskuze s tvůrci inscenace: Hana Burešová, scénograf David Marek, herec Jan Vondráček, inspicientka Halina Ničová, herecká výpomoc a obchodní oddělení – Aneta Švecová

Slavnostní večer KMD

Milí pedagogové a přátelé KMD děkujeme za příjemné setkání na slavnostním večeru dne 7.4. 2015

v Divadle v Dlouhé. Bez vás pedagogů-nadšenců by KMD prostě nemohlo být. Díky vám slavíme 50 let existence.

Program večera:

Slavnostní zahájení a píseň pro Hanu Žárskou

Představení O líné babičce

Závěrečné překvapení – vystoupení Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu

Pozvání na číši vína a raut

Večer vtipně moderovali milí herci Martin Matejka a Pavel Tesař.

Díky všem, kteří přispěli k tomu, že se večer opravdu vydařil.

Fotografie: Michael Tomeš

Divadelní setkání – 407 gramů z Bohumila Hrabala

Unikátní setkání pedagogů při příležitosti 50. výročí založení KMD konané dne 2.února 2015 v Divadle v Dlouhé inspirované představením 407 gramů z Bohumila Hrabala.

Co bylo na programu:

Prohlídka divadla s herci Míšou Doležalovou a Martinem Matejkou

Setkání s hercem, režisérem a hudebníkem Miroslavem Hanušem v divadelním klubu

Praktická cvičení ve zkušebně divadla „Jak pracovat se studenty po návštěvě divadelního představení“ s Lindou Šilarovou. Stylové občerstvení v hrabalovském ladění.

Představení 407 gramů z Bohumila Hrabala

Krátká diskuze s tvůrci inscenace: herci Miroslavem Hanušem, Miroslavem Táborským, Veronikou Lazorčákovou a Filipem Cílem

Fotografie: Michael Tomeš

Divadelní setkání – Vlčí jáma

Unikátní setkání pedagogů při příležitosti 50. výročí založení KMD konané dne 13.ledna 2015 v Divadle v Dlouhé inspirované představením Vlčí jáma.

Co bylo na programu:

Úvodní slovo dramaturgyně představení Marty Ljubkové

Prohlídka divadla s herci Martinem Matejkou a Klárou Sedláčkovou-Oltovou

Praktická cvičení ve zkušebně divadla „Jak pracovat se studenty po návštěvě divadelního představení“ s Lindou Šilarovou

Představení Vlčí jáma

Krátká diskuze s tvůrci inscenace: herečkou Helenou Čermákovou, scénografem Markem Cpinem a a autorem hudby Jiřím Hájkem

Nejlepší představení sezóny 2013/2014

V uplynulé sezóně žáci ZŠ poprvé hlasovali o nejlepší představení sezóny 2013/2014 a vítězem se stal muzikál Antoinetta, královna Francie, na druhém místě v těsném závěsu představení Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka v Divadle v Dlouhé a na krásném třetím místě: Sen čarovné noci v divadle ABC – všem divadlům moc gratulujeme!

Cenu v podobě grafiky Housláka zpěvného věnovala Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo nám. 1, Praha 3. Děkujeme.