Zprávy a tipy

Zprávy a tipy

Oslavujeme 55 let Klubu mladých diváků

Klub mladých diváků zve k zápisu!

Snad jste strávili krásné léto a načerpali síly do nového školního roku. Je nám ctí vás opět pozvat do Klubu mladých diváků. Nábor probíhá a je otevřený pro ZŠ do 30. září a pro SŠ do 15. října. Přihlášky naleznete na našich webových stránkách, zde: http://www.klubmladychdivaku.cz/prihlasky.

Děkujeme za vyplnění ankety a cennou zpětnou vazbu. Máme radost z pochvalných ohlasů a všech milých slov. Spokojenost našich členů je pro nás velmi důležitá.
Nejoblíbenějším představením dle ankety KMD za uplynulou sezónu 2018/2019 se stává titul Africká královna z Divadla Palace.
Těšíme se, jaká zajímavá představení nová sezóna přinese!

SOUTĚŽ:

Ve výroční 55. sezóně jsme připravili tipovací soutěž pro členy Klubu mladých diváků. Odměna bude pro celou skupinu. Jedna skupina může vyplnit maximálně 5 tipů v samostatných formulářích. Soutěž je otevřená od 28.8. 2019 do 31.12. 2019. Svůj tip můžete zapsat do formuláře v odkazu zde: https://forms.gle/P3ix4BRdX2icYTYEA
Celá pravidla soutěže ke stažení.

tipovací soutěž pro členy Klubu mladých diváků
Děkujeme obchodnímu Centru Černý Most za bezplatné umístění našich náborových plakátů.

NOVINKY:

 • Klub mladých diváků vstupuje do 55. sezóny, natočili jsme krátké video, kde vystupuje řada našich členů, pedagogů i známí divadelníci.
 • Video poprvé zveřejníme 2. října na tiskové konferenci, tudíž se o něm dozvíte nejen od nás, ale i z médií a sociálních sítí.
 • V nabídce představení se objeví noví nebo obnovení divadelní partneři, kteří osvěží nabídku KMD, např. divadelní soubor Činohra 16-20, Divadlo Bez Zábradlí, Divadlo U Valšů. Ceníme si výjimečné stáletrvající spolupráce s orchestrem FOK a velmi doporučujeme našim členům využít nabídku koncertů ve Smetanově síni Obecního domu v rámci výhodného členského vstupného.
 • Připravujeme také oblíbené akce a setkání pro učitele.
 • Jste-li fanoušci sociálních sítí, doporučujeme naši stránku na Facebooku: Klub mladých diváků naleznete nás také na Instagramu @klubmladychdivaku.

Krásné prázdniny

Děkujeme všem členům Klubu mladých diváků v sezóně 2018/2019 a jejich rodičům. Speciální poděkování patří pedagogům za organizaci své skupiny KMD na škole. Děkujeme za vstřícnou spolupráci všem partnerským divadlům, divadelním souborům a milým pracovnicím a pracovníkům obchodních oddělení. Těšíme se na všechny stávající i nové diváky v další, výroční 55. sezóně KMD. Přejeme všem krásné letní dny!

Kdyby se vám zastesklo po divadle, připravili jsme výběr zajímavostí na prázdniny, najdete je po rozkliknutí titulku KRÁSNÉ PRÁZDNINY.

Soutěž KMD přes Instagram – vítěz

Slavnostně vyhlašujeme vítěze naši první instagramové soutěže o instantní fotoaparát. Fotografie DIVADELNÍ MATADOŘI nás zaujala nejvíce. Má vtip a je i mezi příspěvky velmi oblíbená. Blahopřejeme autorce fotografie i celé KMD skupině! Věříme, že si představeni Kdo se boji Virginie Woolfové v divadle Rokoko užili. Děkujeme všem účastníkům soutěže, nebylo snadné vybrat vítěze. Těšíme se na všechny mladé diváky a jejich učitele v nové sezoně!

soutez-kmd-pres-instagram-vitez

Speciální nabídka: Macbeth - Too Much Blood

Dark bluegrassová černá komedie na klasické téma, ve které se mísí absurdita s melancholií.

Dne 13. června uvede Divadlo Na zábradlí oblíbené představení Macbeth – Too Much Blood a to hned dvakrát. Od 11:00 za jednotnou cenu 100,– Kč a od 19:00 pro studenty se 40% slevou a pro pedagogy zdarma. Rezervace a případné zájmy možné hlásit přímo panu Křížkovi na obchodním oddělení divadla krizek@nazabradli.cz, lze nabídnout (k dopolednímu) i případné setkání s tvůrci/herci.

Čeští herci v inscenaci se na jevišti dorozumívají jednoduchou, prostě rytmickou, zkratkovitou angličtinou, které rozumí každý začátečník – a pokud ne, přečte si české titulky.

Nábor do KMD na sezónu 2019–2020 otevřeme v květnu

Sezóna utíká mílovými kroky, mnoho skupin se chystá na své letošní poslední představení. V příštím roce oslaví KMD krásných 55 let, plánujeme speciální akce.

Těší nás, že se již ozýváte s dotazy k zahájení náboru na novou sezónu. Připravujeme všechny podklady. Cena členství bude mírně navýšena na 350 Kč za 3 představení, 450 Kč za 4 představení a 650 Kč za 6 představení. Zápis do Klubu mladých diváků na novou sezónu otevřeme na začátku května. Stávající skupiny dostanou zprávu o zahájení náboru e‑mailem, nové členy rádi uvítáme – neváhejte se na nás obrátit.

Den učitelů - vše nejlepší

V České republice slavíme 28. března Den učitelů. Významný den je vyhlášen u příležitosti dne narození Jana Amose Komenského (Světový den učitelů se slaví 5. října). Den učitelů je výrazem úcty k osobnosti J. A. Komenského, který patří k nejvýznamnějším představitelům české a světové vzdělanosti, i k práci všech současných pedagogických pracovníků. Přejeme všem učitelkám a učitelům krásný den, spoustu elánu ve škole i v soukromí a neutuchající radost z divadla!

Den učitelů

Světový den divadla pro děti a mládež 2019

Příští měsíc proběhne u příležitosti Světového dne divadla pro děti a mládež oblíbená přehlídka představení pro dětské a dorůstající publikum. Světový den divadla pro děti a mládež připadá na 20. března. Zajímavý program u této příležitosti nabídne Divadlo v Celetné 17.–20. března. Prostřednictvím divadelní kultury oslavujeme uznání práv dětí a mládeže na kulturní a umělecké obohacení. Přehlídku pořádají: České středisko ASSITEJ, Sdružení pro tvořivou dramatiku, KD Mlejn, Divadlo Disk, Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Celetné. Akce se koná s podporou hlavního města Prahy.

Program březen Divadlo v Celetné

Soutěž KMD přes Instagram - pravidla

Hrajte s námi o parádní cenu Klubu mladých diváků!

Vyfoťte mobilem momentku, jak chodíte s Klubem mladých diváků do divadla. Soutěž probíhá do 31. 5. 2019. Hlavní cenou je instantní fotoaparát Instax mini 9 od Fujifilm. Fotografii přidejte na Instagram s hashtagem #soutezKMD a cena může být vaše. Celá pravidla soutěže najdete zde.

Soutěž přes Instagram

PF 2019

Přejeme všem krásné Vánoce a šťastný nový rok!

Vaše pracovnice KMD

PF 2019

Předvánoční setkání

Dne 19. prosince jsme zorganizovali třetí setkání s pedagogy v roce 2018. Těší nás vysoká účast a zájem společně strávit večer v divadle. Před představením Sen v červeném domě proběhl dramaturgický úvod s Lukášem Trpišovským z režijního tandemu SKUTR. Po představení zážitek prohloubila zajímavá beseda s oběma režiséry a s hercem Tomášem Turkem. Těšíme se na všechna divadelní setkání v roce 2019, kdy nás čeká jubilejní 55. sezóna. Přejeme vše dobré v novém roce!

Nábor úspěšně za námi

Sezóna 2018/2019 je v plném proudu a divadla nám nadělují spoustu zajímavých novinek. Máme radost, že chuť mladých diváků navštěvovat pražské scény je stálá a dokonce mírně roste. Velkou zásluhu v zájmu o divadlo mají naši milí pedagogové, kteří skupinky na školách nadchnou a zorganizují. Také v letošním roce se do Klubu mladých diváků přihlásilo velké množství členů. Naše skupinky čítají mírně přes 15 000 diváků. Bylo nám líto, že jsme museli i několik pozdě přihlášených členů odmítnout. Prosíme, hlaste se včas. Těšíme se na setkání v pražských divadlech.

P.S. Rádi bychom připomněli soutěž, kterou jsme spustili na Instagramu, těšíme se na všechny divadelní momentky.

Nábor úspěšně za námi

Předali jsme cenu vítězi ankety

V úterý 16. října jsme předali cenu KMD za nejoblíbenější představení KMD sezóny 2017/2018. Vítězem ankety je představení Králova řeč (Divadlo pod Palmovkou). Krásnou cenu nám vytvořila studentka Magdalena Válková ze Střední uměleckoprůmyslové školy, Praha 3. S předáním nám pomohli studenti z Gymnázia Jiřího Ortena, Kutná Hora. Děkujeme SUPŠ, že nám cenu věnovala. Moc blahopřejeme celému inscenačnímu týmu, který se na představení podílí a přejeme i nadále spokojené diváky.

Anketa

Zahájení sezóny s našimi učiteli

Náročnějším titulem Ifigenie v Aulidě jsme společně s našimi milými pedagogy vstoupili na sklonku září do nové sezóny. Děkujeme za příjemné slavnostní setkání v Divadle na Vinohradech. Těšíme se, co divadelní sezóna 2018/2019 přinese. Zlomte vaz!

Setkání s učiteli

Klub mladých diváků - začínáme 54. sezónu

Vážení pedagogové a milí mladí diváci,

snad jste prožili příjemný letní čas a nabrali elán do nového školního roku. Rádi bychom Vás pozdravili a pozvali do Klubu mladých diváků (všem přihlášeným děkujeme za předstih), nábor probíhá a je otevřený pro ZŠ do 30. září pro SŠ do 15. října. Přihlášky naleznete na našich webových stránkách v části PŘIHLÁŠKY. Moc se na Vás těšíme!

Anketa

Děkujeme za vyplnění ankety a cennou zpětnou vazbu. Máme velkou radost z pochvalných ohlasů a vážíme si i kritických postřehů. Nejoblíbenějším představením KMD sezóny 2017/2018 se stává Králova řeč (Divadlo pod Palmovkou). Vysoké hodnocení měla také představení Cyrano (Kašpar – Divadlo v Celetné) a Drama v kostce, pokus 2 – Mystérium skutečnosti (Studio Ypsilon – malá scéna).

Novinky

 • Máme pro Vás nové nebo obnovené spolupráce, které osvěží nabídku KMD, např. Divadlo A studio Rubín, Werichova vila, DUP 39, divadlo Na Prádle
 • SOUTĚŽ: připravili jsme soutěž, která poběží celou sezónu, letáček naleznete níže. Budeme moc vděční, když dáte žákům a studentům o soutěži vědět.
 • Jste-li fanoušci sociálních sítí, doporučujeme naši stránku na Facebooku: Klub mladých diváků. Naleznete nás také na Instagramu @klubmladychdivaku

Soutěž mladého diváka

Vstup s Klubem mladých diváků do nové sezóny soutěží KMD! Postni na Instagram fotku spojenou s divadelním zážitkem, označ ji #klubmladychdivaku #soutez a vyhraj originální ceny. Vítěze vyhlásíme na konci sezóny, rozhodující bude oblíbenost fotky, zároveň chystáme i další kategorie. Těšíme se na všechny momentky našich mladých diváků! Podmínkou je členství v KMD, doporučujeme přidat i číslo skupiny pro identifikaci vítěze. Soutěž je otevřená 3. 9. 2018 – 31. 5. 2019.

Soutěž Instagram

Krásné léto a báječné prázdniny

Děkujeme všem členům Klubu mladých diváků v sezóně 2017/2018 a jejich rodičům, speciální poděkování patří pedagogům za koordinaci své skupiny KMD. Děkujeme za vstřícnou spolupráci všem partnerským divadlům, divadelním souborům a milým pracovnicím a pracovníkům obchodních oddělení. Těšíme se na všechny stávající i nové diváky v další, již 54. sezóně KMD. Přejeme všem krásné léto plné prázdninové pohody!

P.S. Kdyby se někomu zastesklo po divadle nebo se chtěl zabavit, připravili jsme křížovku.

Křížovka

Setkání s učiteli

Členství v sezóně 2017—2018 se pomalu chýlí ke konci a poslední návštěvy divadel v tomto školním roce jsou na dohled. Srdečně zveme naše milé pedagožky, pedagogy a další divadelní duše, které celý rok organizují a doprovází žáky a studenty KMD do pražských divadel na malé neformální setkání v pondělí 25. června od 18 hodin do Divadla v Dlouhé.

Setkání s učiteli

Nábor do KMD na sezónu 2018–2019 otevřeme v květnu

Těší nás, že se již ozýváte s dotazy k zahájení náboru na novou sezónu. Připravujeme všechny podklady a stejně jako loni zahájíme zápis do Klubu mladých diváků na novou sezónu v květnu. Stávající skupiny dostanou zprávu o zahájení náboru e-mailem, nové členy rádi uvítáme – neváhejte se na nás obrátit.

Jarní tipy

Z jarních tipů by Vás mohl oslovit plenérový festival SVAŤÁK nejen pro maturanty, koná se o víkendu 27. — 28. dubna, vstup je zdarma. Rádi bychom také upozornili na liberecké Divadlo F. X. Šaldy, které zavítá do Divadla V Celetné v termínu 2. — 4. května a uvede zde tři představení: Škola žen, Válka a Mučedník. Podrobnější informace naleznete v programu divadla na webu: Liberecké jaro v PrazeSVAŤÁK.

Svaťák

Podívejte se na program Libereckého jara v Praze 2018.

Divadelní etiketa a základní doporučení

S návštěvou divadla se pojí určité zažité konvence a nepsaná pravidla, dovolujeme si pro základní orientaci sepsat z praxe stěžejní informace, rady a doporučení ke spokojené návštěvě divadelního představení. Dokument v základních bodech naleznete zde.

PF 2018

Přejeme všem klidný advent, krásné prožití Vánoc, veselé oslavy Silvestra a spoustu chuti chodit do divadla celý rok 2018!

Vaše pracovnice KMD

PF 2018

Nábor uzavřen a píší o nás

O členství v Klubu mladých diváků byl i letos velký zájem, dokonce jsme zaznamenali nárůst mladých diváků. Srdečně vítáme všech 14 900 žáků, studentů a jejich milé pedagogické doprovody. V nové sezóně o Vás budeme pečovat a věříme, že si divadelní zážitky a vše co k nim patří v celé široké škále možností, užijete. Těšíme se, co nám nová divadelní sezóna nadělí. Breptej, potvoro!

Máme velkou radost, že o Klubu mladých diváků vyšel článek v Učitelských novinách (pozn. pořízený ještě před uzavřením náboru).

Přečtěte si zajímavou dvoustránku.

Zpátky do školy, hurá do KMD!

Vážení pedagogové a naši milí mladí diváci,
rádi bychom Vás srdečně pozdravili po letních prázdninách, snad jste měli příjemný čas a nabrali síly do nového školního roku. Zároveň bychom Vás rádi opět pozvali do Klubu mladých diváků, nábor probíhá a je otevřený pro ZŠ do 30. září, pro SŠ do 15. října.

Děkujeme za vyplnění ankety a cennou zpětnou vazbu. Nejoblíbenějším představením KMD sezóny 2016/2017 se stává inscenace Želary z Divadla Rokoko (Městská divadla pražská). Blahopřejeme!

Jsme plni očekávání, jaké zajímavé tituly nová sezóna přinese a moc se na Vás v KMD těšíme.

Tip:
 • 21. 10. v čase 10-13h proběhne v Divadle Archa interaktivní dílna pro pedagogy. Podrobnější informace rádi poskytneme na  vyžádání nebo můžete najít na webu divadla: Archa.školám.
 • Ve spolupráci s Národním divadlem můžeme pro skupiny domluvit v rámci ND+ nejrůznější doprovodné programy, tvůrčí dílny či dramaturgické úvody pro publikum. V případě zájmu se nám neváhejte ozvat.

Přejeme všem krásné letní prázdniny

Děkujeme všem členům Klubu mladých diváků v sezóně 2016/2017 a jejich rodičům. Zvláštní poděkování patří pedagogům za koordinaci své skupiny KMD na škole. Velmi si vážíme jejich organizační práce a nadšení pro divadlo. Děkujeme za vstřícnou spolupráci všem divadlům, divadelním souborům a milým pracovnicím a pracovníkům obchodních oddělení. Věříme, že si žáci a studenti návštěvou divadla rozšiřují kulturní obzory, nabývají sdílené zážitky s kamarády a získávají zkušenost se společenskou zábavou. Dle výsledků ankety, kterou obdrželi pedagogové, vyhlásíme v září nejoblíbenější představení sezóny. Těšíme se na všechny stávající i nové diváky v další, již 53. Sezóně KMD. Nábor do KMD právě probíhá, uzávěrka přihlášek je pro ZŠ do 30. září, pro SŠ do 15. října. Přejeme všem krásné léto plné prázdninové pohody!

Oslavujeme Den dětí, divadlem!

Na přelomu května a června už jsou ve vzduchu prázdniny a divadelní sezóna se pomalu chýlí ke konci. U příležitosti Mezinárodního dne dětí jsme zavítali do Divadla na Vinohradech, kde žáci zhlédli představení Romeo a Julie. Dne 1. června si děti a jejich pedagogové Shakespeara užili také v Divadle v Dlouhé při představení Mnoho povyku pro nic. Odpoledne žáci a studenti z KMD navštívili představení Slušný člověk ve Studiu Švandova divadla. Divadelní zážitky v menších skupinkách měli naši diváci i na dalších pražských scénách. Den dětí jsme hezky oslavili divadlem a to v odpoledních i večerních hodinách, kam jsme v součtu vypravili 1438 mladých diváků. Ohlasy jsou příznivé, děkujeme!

V červnu do Ypsilonky za 100 Kč

Studio Ypsilon láká speciální nabídkou nejen pro studenty za 100 Kč na červnová představení:

 • 1. 6. od 19:30 Vratká prkna
 • 2. 6. od 19:30 Drama v kostce
 • 19. 6. od 19:30 Proměna
 • 22. 6. od 19:30 Hlava Medúzy

Rezervace na tel. 224 054 090, nemcova@ypsilonka.cz.
Více o titulech a další informace na webu divadla: www.ypsilonka.cz/

Zahájení náboru KMD na sezónu 2017-2018

Od května Vás srdečně zveme k zápisu do Klubu mladých diváků v sezóně 2017-2018. Stávající skupiny dostanou zprávu o náboru e-mailem, nové členy rádi uvítáme - neváhejte se na nás obrátit. Přidáváme možnost pro mimopražské ZŠ návštěvu divadla třikrát v sezóně - doporučujeme zejména skupinám, které nezvládají návštěvu divadla ve večerních hodinách.

V nové sezóně chystáme rozšíření spolupráce o další scény, soubory a také tipy na zajímavé doprovodné programy. Po letních prázdninách se na Vás opět těšíme v Klubu mladých diváků, čeká nás již 53. sezóna KMD!

Nejlepší představení sezóny 2015/2016

Žáci ZŠ již potřetí hlasovali o nejlepší představení sezóny 2015/2016 a vítězem se stalo představení Dvě komedie v komedii souboru Geisslers Hofcomoedianten, který působí ve Vile Štvanice. Na druhém a třetím místě se umístila představení Divadla na Vinohradech Zkrocení zlé ženy a Romeo a Julie. Našim výhercům moc gratulujeme. Cenu v podobě grafiky věnovala Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo nám. 1, Praha 3. Děkujeme.

Divadelní etiketa – gentleman v divadle

Fotoseriál Divadla v Dlouhé, ve kterém vám ukáže Martin Matejka ve spolupráci s uvaděčkami, jak se stát dokonalým divadelním gentlemanem.

Divadelní etiketu si samy vymyslely, zprodukovaly a nafotily uvaděčky divadla. Na stránkách KMD uvádíme převzaté fotky s laskavým svolením Divadla v Dlouhé.

Foto: Tereza Lhotská

Více informací

Nejlepší představení sezóny 2014/2015

Žáci ZŠ již podruhé hlasovali o nejlepší představení sezóny 2014/2015 a vítězem se stalo představení V+W Revue v Divadle ABC. Na druhém místě v těsném závěsu je Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka v Divadle v Dlouhé a na krásném třetím místě Eva tropí hlouposti v Divadle  Na Fidlovačce. Všem divadlům moc gratulujeme!

Cenu v podobě grafiky věnovala Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo nám. 1, Praha 3. Děkujeme.

Národní divadlo — Tvůrčí dílny

Národní divadlo vychází mladému publiku vstříc na jeho cestě do divadla a nabízí dětem a dospívajícím zajímavý „doprovod“ v podobě tvůrčích dílen, workshopů, dramaturgických úvodů a jiných speciálních programů.

Dílny jsou určeny pro všechny věkové kategorie – pro žáky a studenty, pedagogy a probíhají přímo v prostorách Národního nebo Stavovského divadlaNové scény. Zažijte divadlo všemi smysly a na vlastní kůži přímo v divadle!

Více informací

ABC a Rokoko — prohlídky zákulisí

Budete mít možnost nahlédnout do divadelního zázemí, kam se běžný divák nedostane.

Víte co je dekadentka, elevace, forbína či jak se věší horizont? Nevíte? To vše se dovíte na prohlídce zákulisí divadel ABCRokoko.

Prohlídky se budou konat po vybraných představeních. Vstupenky za 30 Kč si můžete zakoupit na pokladnách divadel.

Více informací

Více informací

Švandovo divadlo — workshopy

Během workshopů poznáte Švandovo divadlo blíž, než je pro diváky běžné, jelikož probíhají přímo v budově divadla a vy máte možnost setkat se s herci, nahlédnout do zákulisí a při vlastní práci získat bohaté divadelní zážitky a zkušenosti. Workshopy se otvírají všem věkovým kategoriím, přihlásit se mohou nejen jednotlivci, ale také celé skupiny. Naučíte se pracovat se svým hlasem i tělem s kreativitou vám vlastní.

Těšte se na jedinečné dílny, osobité lektory a spoustu inspirace.

Více informací

Archa - Archa.lab a Archa.školám

Archa nabízí dvě linie vzdělávací Archa.školám a kreativní prostor Archa.lab

Vzdělávací program Divadla Archa si klade za cíl prostřednictvím všech nástrojů divadelního jazyka oslovit žáky a studenty ZŠ, ŠŠ a VŠ, a skrze umělecký zážitek zasazený do kontextu prohlubovat diskuzi o tématech, která jsou ve společnosti často tabuizovaná a obtížně sdělitelná.

Komentované prohlídky

Studenti se seznámí s historií divadla, nahlédnou do divadelního zázemí a na příkladech propojení architektury divadla s inscenačními postupy tvůrců se dozví, jak vznikají současné inscenace kombinující tanec, multimédia, činohru a hudbu.

Tematické workshopy/Divadelní dílny

Více informací | Více informací

Studio DVA divadlo - Divadlo pod lupou

Nahlédnete za oponu divadla Studio DVA a odhalíte kouzlo a tajemství skrytých divadelních zákoutí.

Prohlédnete si celé divadlo, vysvětlí vám, jak vzniká inscenace, kdo je kdo v divadle a mnohé další!

Divadlo pořádá skupinové prohlídky pro školy i pro veřejnost.

Výklad je interaktivní a přizpůsobený věku účastníků.

Více informací

Divadle D21 — diskuse

Divadlo D21 je malým komorním divadlem pro 80 diváků. Divadlo nabízí u představení pro KMD při počtu 20 žáků či studentů možnost diskuse s herci.

Při diskuzích můžete získat informace o divadle, o zhlédnuté insenaci i o životě herců. Záleží jen na vás na co se zeptáte. Herci D21 jsou otevření, vstřícní a milí.

Více informací

Svaťák — festival na Štvanici

Druhý ročník třídenního divadelně-literárního festivalu nejen maturitní četby s názvem SVAŤÁK proběhl 29. dubna až 1. května 2016. Měli jste příležitost vidět ve VILE Štvanice několik mini inscenací, které vznikly na míru festivalu a vycházejí z kanonických děl světové a české literatury, dále divadelní adaptace povinné četby mimopražských divadelních hostů a připravena byla i autorská čtení současných českých literátů.

Divadelní program byl rozšířen o koncertypromítání letního kina. Hlavním organizátorem festivalu byl divadelní soubor Tygr v tísni, kmenový soubor VILY Štvanice.

Více informací

Divadelní setkání — Mnoho povyku pro nic

Unikátní setkání pedagogů při příležitosti 50. výročí založení KMD konané dne 6.května 2015 v Divadle v Dlouhé inspirované představením Mnoho povyku pro nic.

Co bylo na programu:

Úvodní slovo režisérky Hany Burešové a dramaturga Štěpána Otčenáška v divadelním klubu

Prohlídka divadla s herci Míšou Doležalovou a Čeňkem Koliášem

Praktická cvičení ve zkušebně divadla na téma Shakespearovské postavy s Lindou Šilarovou. Svatebně laděné občerstvení.

Představení Mnoho povyku pro nic

Krátká diskuze s tvůrci inscenace: režisérka Hana Burešová, herci Helena Dvořáková a Marek Němec a autor hudby Milan Potoček

Divadelní setkání – Lhář

Unikátní setkání pedagogů při příležitosti 50. výročí založení KMD konané dne 22. dubna 2015 v Divadle v Dlouhé inspirované představením Lhář.

Co bylo na programu:

Úvodní slovo režisérky Hany Burešové a dramaturga Štěpána Otčenáška v divadelním klubu

Prohlídka divadla s herci Míšou Doležalovou a Martinem Matejkou

Praktická cvičení ve zkušebně divadla na téma Commedia dell´arte „Jak pracovat se studenty po návštěvě divadelního představení“ s Lindou Šilarovou. Stylové občerstvení v italském ladění.

Představení Lhář

Krátká diskuze s tvůrci inscenace: Hana Burešová, scénograf David Marek, herec Jan Vondráček, inspicientka Halina Ničová, herecká výpomoc a obchodní oddělení – Aneta Švecová

Slavnostní večer KMD

Milí pedagogové a přátelé KMD děkujeme za příjemné setkání na slavnostním večeru dne 7.4. 2015

v Divadle v Dlouhé. Bez vás pedagogů-nadšenců by KMD prostě nemohlo být. Díky vám slavíme 50 let existence.

Program večera:

Slavnostní zahájení a píseň pro Hanu Žárskou

Představení O líné babičce

Závěrečné překvapení – vystoupení Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu

Pozvání na číši vína a raut

Večer vtipně moderovali milí herci Martin Matejka a Pavel Tesař.

Díky všem, kteří přispěli k tomu, že se večer opravdu vydařil.

Fotografie: Michael Tomeš

Divadelní setkání – 407 gramů z Bohumila Hrabala

Unikátní setkání pedagogů při příležitosti 50. výročí založení KMD konané dne 2.února 2015 v Divadle v Dlouhé inspirované představením 407 gramů z Bohumila Hrabala.

Co bylo na programu:

Prohlídka divadla s herci Míšou Doležalovou a Martinem Matejkou

Setkání s hercem, režisérem a hudebníkem Miroslavem Hanušem v divadelním klubu

Praktická cvičení ve zkušebně divadla „Jak pracovat se studenty po návštěvě divadelního představení“ s Lindou Šilarovou. Stylové občerstvení v hrabalovském ladění.

Představení 407 gramů z Bohumila Hrabala

Krátká diskuze s tvůrci inscenace: herci Miroslavem Hanušem, Miroslavem Táborským, Veronikou Lazorčákovou a Filipem Cílem

Fotografie: Michael Tomeš

Divadelní setkání – Vlčí jáma

Unikátní setkání pedagogů při příležitosti 50. výročí založení KMD konané dne 13.ledna 2015 v Divadle v Dlouhé inspirované představením Vlčí jáma.

Co bylo na programu:

Úvodní slovo dramaturgyně představení Marty Ljubkové

Prohlídka divadla s herci Martinem Matejkou a Klárou Sedláčkovou-Oltovou

Praktická cvičení ve zkušebně divadla „Jak pracovat se studenty po návštěvě divadelního představení“ s Lindou Šilarovou

Představení Vlčí jáma

Krátká diskuze s tvůrci inscenace: herečkou Helenou Čermákovou, scénografem Markem Cpinem a a autorem hudby Jiřím Hájkem

Nejlepší představení sezóny 2013/2014

V uplynulé sezóně žáci ZŠ poprvé hlasovali o nejlepší představení sezóny 2013/2014 a vítězem se stal muzikál Antoinetta, královna Francie, na druhém místě v těsném závěsu představení Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka v Divadle v Dlouhé a na krásném třetím místě: Sen čarovné noci v divadle ABC – všem divadlům moc gratulujeme!

Cenu v podobě grafiky Housláka zpěvného věnovala Vyšší odborná škola uměleckoprůmyslová a Střední uměleckoprůmyslová škola, Žižkovo nám. 1, Praha 3. Děkujeme.