Článek

Krásné prázdniny

Přejeme všem krásné léto. Ať si odpočinete, naberete síly a užijete si prázdninové radovánky!

Zveme Vás k zápisu do 60. sezóny KMD ve školním roce 2024/2025

Srdečně zveme všechny stávající skupiny KMD do další divadelní sezóny. Noví zájemci nechť kontaktují kancelář. Podrobnosti naleznete zde na webu v sekci PŘIHLÁŠKY.

Předání divácké Ceny, focení do publikace, natáčení videa

Včera jsme si užili krásný zážitek, speciální odpolední uvedení inscenace Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ .

Veselé Velikonoce a krásné jaro přeje KMD

Přejeme Vám veselé Velikonoce a krásné jaro! Za návrh přáníčka děkujeme Matějovi Olinovi Šulákovi studentovi Střední uměleckoprůmyslové školy, Praha 3 na Žižkově náměstí (pro zobrazení si otevřete "celý článek").

Březen je měsíc oslav divadla

Na druhou polovinu března tradičně připadají oslavy divadelního umění. Světový den divadla se od roku 1962 každoročně slaví 27. března. Předchází ho Světový den divadla pro děti a mládež, pro který byl zvolen 20. březen, a Světový den loutkářství, který připadá na 21. března. Iniciátory oslav jsou mezinárodní nevládní divadelní organizace přidružené k UNESCO, které připravují poselství k těmto divadelním svátkům.

Rok české hudby

Hudba je pro divadlo velmi důležitá a proto také v Klubu mladých diváků rádi připomínáme a slavíme Rok české hudby. Rok české hudby není novinka, tradice pořádání celoroční oslavy sahá do roku 1924, kdy se poprvé slavilo sté výročí narození Bedřicha Smetany. Letos si připomínáme 200 let od jeho narození, proč bychom se netěšili, proč bychom se netěšili, když nám pánbůh zdraví dá..? Tento rok můžeme navštívit spoustu akcí, doporučujeme 2.března od 14.00 zdarma Open-air Smetana Party přímý přenos koncertu Smetana Gala živě na Náměstí Václava Havla (piazzetta ND). Pro podrobnosti rozklikněte celý článek.

🔔 Vánoční přání a PF 2024 🔔

Děkujeme za důvěru a přízeň v uplynulém roce. Přejeme Vám krásné Vánoce a do nového roku 2024 mnoho radosti, pevné zdraví, harmonické vztahy, laskavé přátele, odvahu i štěstí a celkovou spokojenost! Za grafické zpracování přáníčka děkujeme Matějovi Olinovi Šulákovi studentovi Střední uměleckoprůmyslové školy, Praha 3 na Žižkově náměstí (pro zobrazení si otevřete celý článek) .

Přihlašování skupin do KMD úspěšně hotovo

Děkujeme, že jste se přihlásili do 59. sezóny Klubu mladých diváků. Z velkého, až rekordního, zájmu máme radost! Zároveň pro nás bude výzva všech 16 844 členů správně odbavit (toto je celá členská základna, mladí diváci včetně pedagogů). Oproti loňsku pozorujeme nárůst o více než 1000 členů. Zůstáváme optimističtí a těšíme se na všechny krásné zážitky v pražských divadlech.

Šťastný nový školní rok s Klubem mladých diváků

Těšíme se na všechny členské skupiny v divadelní sezóně 2023/2024. Nábor běží. Přihlášky ZŠ skupin přijímáme do 30.září, přihlášky SŠ skupin přijímáme do 31.října.

Nejoblíbenější představení uplynulé sezóny 2022/2023

Máme radost, že se díky normálnímu průběhu divadelní sezóny opět můžeme vrátit k divácké anketě. Vždy nás zajímá, jak se mladým divákům divadelní představení líbí. Nutno podotknout, že různé skupiny viděly různá představení, každá jedna skupina má v divácké anketě jeden hlas. Celkem jsme obdrželi 130 hlasů. Jaké pražské divadlo získá Cenu Klubu mladých diváků za nejoblíbenější představení sezóny 2022/2023? Čtěte dál.

KMD přeje krásné prázdniny!

Děkujeme Vám za spolupráci v divadelní sezóně 2022/2023. Přejeme všem krásné léto, spoustu odpočinku i prázdninových radovánek. Připravili jsme pro Vás tipy na léto - DIVADELNÍ A JINÉ KULTURNÍ FESTIVALY O PRÁZDNINÁCH 2023. Pro více informací si klikněte. Těšíme se na Vás po prázdninách!

Vzpomínáme na Hanku Žárskou

HANA ŽÁRSKÁ (20.3. 1945 - 16.5. 2013) Dnes vzpomínáme na dlouholetou a oblíbenou vedoucí Klubu mladých diváků. Je tomu 10 let, co nás předčasně opustila.

Otevíráme nábor KMD do sezóny 2023/2024

Klub mladých diváků zve od 2. května k náboru do divadelní sezóny 2023/2024. Skupiny ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií se mohou hlásit do 30. září a skupiny SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií se mohou hlásit do 31. října. Jste-li nová členská skupina, neváhejte kontaktovat kancelář. Přidělí Vám nové členské číslo.

Veselé Velikonoce

Klub mladých diváků Vám všem přeje veselé Velikonoce a krásné jaro!

Odměna pro výherce tipovací soutěže

Vítězem tipovací soutěže se stala skupina z Obchodní akademie Dušní, blahopřejeme!

🎄 Vánoční přání z KMD 🎄

Vážení pedagogové, milí mladí diváci, milí přátelé KMD, děkujeme Vám za přízeň a přejeme Vám úspěšné vykročení do nového roku. Váš Klub mladých diváků

Divadelní soutěž Klubu mladých diváků

Nábor členských skupin do Klubu mladých diváků je pro letošek uzavřen. Máme radost z velkého zájmu, a to nás přivedlo na nápad zopakovat soutěž.

EYE–Net 2.0 závěrečná zpráva

Projekt European Youth Engagement Network 2.0 umožnil přímý kontakt se skupinou mladých lidí, kteří se podíleli na vzniku a uvádění představení Poslední bitva maršála Koněva. Díky mezinárodní spolupráci jsme měli možnost získat a diskutovat informace k tomu, jak funguje oblast divadla pro mladé lidi v dalších evropských zemích a prezentovat Klub mladých diváků jako příklad dobré české praxe. Projekt byl velkou organizační a logistickou výzvou, celý průběh silně ovlivnila krize spojená s epidemií koronaviru a následně i obavy z cenových šoků zaviněných válkou na Ukrajině. Domníváme se, že i v nesnadných podmínkách je důležité stále se setkávat, být kulturně a mezinárodně aktivní a tím podporovat vzájemné vztahy. Získali jsme mnoho zkušeností, kontaktů i kreativní inspirace.

EYE–Net 2.0 Praha: Mezinárodní festival mladého divadla

Hned po letních prázdninách, 5.–8.září 2022, se bude v Praze konat mezinárodní festival mládežnického divadla. Festival představí svižné divadelní projekty a diskuse k nim moderované mladými účastníky na témata solidarita, ekonomika, ekologie, fake news, euroskepticismus, antifašismus.

KMD přeje krásné prázdniny!

Vážení pedagogové, milí mladí diváci, děkujeme Vám za spolupráci v divadelní sezóně 2021/2022. Přejeme všem krásné léto, spoustu odpočinku i prázdninových radovánek.