Článek

Šťastný nový školní rok s Klubem mladých diváků

Těšíme se na všechny členské skupiny v divadelní sezóně 2023/2024. Nábor běží. Přihlášky ZŠ skupin přijímáme do 30.září, přihlášky SŠ skupin přijímáme do 31.října.

Nejoblíbenější představení uplynulé sezóny 2022/2023

Máme radost, že se díky normálnímu průběhu divadelní sezóny opět můžeme vrátit k divácké anketě. Vždy nás zajímá, jak se mladým divákům divadelní představení líbí. Nutno podotknout, že různé skupiny viděly různá představení, každá jedna skupina má v divácké anketě jeden hlas. Celkem jsme obdrželi 130 hlasů. Jaké pražské divadlo získá Cenu Klubu mladých diváků za nejoblíbenější představení sezóny 2022/2023? Čtěte dál.

KMD přeje krásné prázdniny!

Děkujeme Vám za spolupráci v divadelní sezóně 2022/2023. Přejeme všem krásné léto, spoustu odpočinku i prázdninových radovánek. Připravili jsme pro Vás tipy na léto - DIVADELNÍ A JINÉ KULTURNÍ FESTIVALY O PRÁZDNINÁCH 2023. Pro více informací si klikněte. Těšíme se na Vás po prázdninách!

Vzpomínáme na Hanku Žárskou

HANA ŽÁRSKÁ (20.3. 1945 - 16.5. 2013) Dnes vzpomínáme na dlouholetou a oblíbenou vedoucí Klubu mladých diváků. Je tomu 10 let, co nás předčasně opustila.

Otevíráme nábor KMD do sezóny 2023/2024

Klub mladých diváků zve od 2. května k náboru do divadelní sezóny 2023/2024. Skupiny ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií se mohou hlásit do 30. září a skupiny SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií se mohou hlásit do 31. října. Jste-li nová členská skupina, neváhejte kontaktovat kancelář. Přidělí Vám nové členské číslo.

Veselé Velikonoce

Klub mladých diváků Vám všem přeje veselé Velikonoce a krásné jaro!

Odměna pro výherce tipovací soutěže

Vítězem tipovací soutěže se stala skupina z Obchodní akademie Dušní, blahopřejeme!

🎄 Vánoční přání z KMD 🎄

Vážení pedagogové, milí mladí diváci, milí přátelé KMD, děkujeme Vám za přízeň a přejeme Vám úspěšné vykročení do nového roku. Váš Klub mladých diváků

Divadelní soutěž Klubu mladých diváků

Nábor členských skupin do Klubu mladých diváků je pro letošek uzavřen. Máme radost z velkého zájmu, a to nás přivedlo na nápad zopakovat soutěž.

EYE–Net 2.0 závěrečná zpráva

Projekt European Youth Engagement Network 2.0 umožnil přímý kontakt se skupinou mladých lidí, kteří se podíleli na vzniku a uvádění představení Poslední bitva maršála Koněva. Díky mezinárodní spolupráci jsme měli možnost získat a diskutovat informace k tomu, jak funguje oblast divadla pro mladé lidi v dalších evropských zemích a prezentovat Klub mladých diváků jako příklad dobré české praxe. Projekt byl velkou organizační a logistickou výzvou, celý průběh silně ovlivnila krize spojená s epidemií koronaviru a následně i obavy z cenových šoků zaviněných válkou na Ukrajině. Domníváme se, že i v nesnadných podmínkách je důležité stále se setkávat, být kulturně a mezinárodně aktivní a tím podporovat vzájemné vztahy. Získali jsme mnoho zkušeností, kontaktů i kreativní inspirace.

EYE–Net 2.0 Praha: Mezinárodní festival mladého divadla

Hned po letních prázdninách, 5.–8.září 2022, se bude v Praze konat mezinárodní festival mládežnického divadla. Festival představí svižné divadelní projekty a diskuse k nim moderované mladými účastníky na témata solidarita, ekonomika, ekologie, fake news, euroskepticismus, antifašismus.

KMD přeje krásné prázdniny!

Vážení pedagogové, milí mladí diváci, děkujeme Vám za spolupráci v divadelní sezóně 2021/2022. Přejeme všem krásné léto, spoustu odpočinku i prázdninových radovánek.